We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

CNAME na dyndns

solitary
01-10-2012, 00:47
Możesz zastosować pewien workaround, do tego rozwiązania będziesz potrzebował jakikolwiek serwer WWW (ze stałym, publicznym adresem IP).

Tworzysz wpis IN A dla domeny wskazujący na Twój serwer WWW. Na serwerze WWW ustawiasz obsługę tej domeny i redirecta na www.twojadomena.pl (plikiem index.html z wpisem , .htaccessem lub w dowolny inny sposób).

Następnie ustawiasz sobie w strefie wpis IN CNAME dla www.twojadomena.pl. wskazujący na Twoją domenę w dyndnsie.

W ten sposób użytkownik wpisujący w przeglądarkę twojadomena.pl połączy się najpierw do serwera WWW, który zrobi przekierowanie na www.twoajdomena.pl, a tam już będzie Twój serwer ze zmiennym adresem.

Z serwerem poczty nie powinieneś mieć problemy - po prostu korzystaj z subdomen (np. poczta.twojadomena.pl), które będą wskazywały na Twojego dynDNSa.

Pamiętaj tylko, że w przypadku poczty, jeśli chcesz uruchomić serwer pocztowy na zmiennym adresie IP duża część serwerów pocztowych będzie odrzucała Twoje wiadomości z uwagi na wpisanie Twojego adresu do RBLi zbierających dynamiczne adresy - warto wtedy skorzystać ze np. smarthosta (w postfixie), który będzie relayował Twoje e-maile w świat.

maxix
25-09-2012, 13:08
Można też postawić własne serwery DNS + dyndns i już
Oprogramowanie DNS takie, które pozwala na CNAME na domenie.

fri.K
24-09-2012, 11:47
Czyli jedynym rozwiązaniem jest rekord A wskazujący na IP i ciągłe aktualizowanie zewnętrznym narzędziem tego zmiennego IP?
Home.pl jest w stanie bardzo szybko zareagować na zmianę IP (sekundy?), a ile czasu zajmie to serwerom ovh?

maxix
24-09-2012, 10:57
Dokładnie.

W BIND nie ma możliwości ustawienia rekordu CNAME na domenę.
Na subdomenę (cos.moja-domena-w-ovh.pl) - tak;
Na samą domenę (moja-domena-w-ovh.pl) - nie

fri.K
24-09-2012, 10:10
Witam
Potrzebuję przekierwać domenę zarejestrowaną w ovh.pl na inną domenę z dynamicznym IP. Czyli ping, ftp, www, mail i wszystko ma być kierowane z moja-domena-w-ovh.pl -> nazwa.gotdns.org przy jednoczesnym przedstawianiu się jako moja-domena-w-ovh.pl.
Posiadam też inną domenę zarejestrowaną w home.pl, w której usunąłem rekord A i zastąpiłem go CNAME do nazwa.gotdns.org. Działa to od kilku lat, a teraz próbuje tak zrobić w ovh.
Co jest ciekawe, udało mi się usunąć rekord A w ovh, ale tylko wczoraj na kilka godzin. Później rekord A wrócił samoczynnie i przekierowuje mnie na https://ssl0.ovh.net/fr/. Teraz co bym nie wpisał do stref to się zapisuje, ale nie widać efektów.

Kod:
$TTL 86400
@	IN SOA dns102.ovh.net. tech.ovh.net. (2012092400 86400 3600 3600000 300)
           IN NS     dns102.ovh.net.
           IN NS     ns102.ovh.net.
           IN MX 1   mx1.ovh.net.
           IN MX 100 mxb.ovh.net.
           IN MX 5   mx2.ovh.net.
*          IN CNAME  nazwa.gotdns.org.
ftp        IN CNAME  moja-domena-w-ovh.pl.
www        IN CNAME  moja-domena-w-ovh.pl.
Wcześniej próbowałem zrobić tak:
Kod:
moja-domena-w-ovh.pl         IN CNAME  nazwa.gotdns.org.
Na trzepaku ktoś sugerował by dodać kropkę:
Kod:
moja-domena-w-ovh.pl.         IN CNAME  nazwa.gotdns.org.
ale tego ovh(BIND?) nie przyjmuje