We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Idn

maxix
22-09-2012, 11:04
Cytat Napisał agatka2222.87
wcale nie taka niezawodna, ja sie raz na niej przejechałam...
U mnie działa!

maxix
11-09-2012, 13:07
Najlepiej mieć dwie domeny: jedną bez polskich znaków, drugą z polskimi znakami. Domenę bez polskich znaków używać do maila do wszystkiego, domenę z polskimi znakami TYLKO do przekierowania www na domenę bez polskich znaków.

Cree
11-09-2012, 12:37
W Gmailu też nie działa domena z polskimi znakami ale na WP.pl bez problemu wpisuję polskie znaki w polu do i wysyła bez problemu

Linux admin
09-09-2012, 18:16
To jest kwestia klienta pocztowego. W onecie pewnie nie ma zaimplementowanego IDN i możliwe, że zadziała wpisanie nazwy domeny w punycode. Publikując takie adresy mailowe narażasz się na to, że ludzie nie będą mogli wysyłać na nie maili w wielu przypadkach. Wątpię aby zadziałało to u polskich providerów darmowej poczty jak onet, interia, o2, nie zdziwię się jeżeli gmail czy yahoo nie dadzą rady ale warto potestować.

Osobiście nie używałbym takiej domeny do maila tylko zarejestrował wersję bez polskich znaków.

Cree
09-09-2012, 15:37
jak wysyłam @ z onetu w polu do

OPTRONET
09-09-2012, 15:25
Gdzie Ci się pojawia taki komunikat? u mnie w RoundCube jest wszystko w porządku.

Cree
09-09-2012, 14:13
Zarejestrowałem domenę z polskim znakiem ale gdy wpisuję nazwę domeny w polu Do jak ch cę napisać @ to pojawia się komunikat
Nie rozpoznano adresu: "mojapoczta@przykład.pl".
Wpisz poprawnie adres e-mail. żeby wysłać @ muszę wpisał IDN domeny
czy można zrobić tak żeby zamiast po @ zamiast IDN można było wpisać nazwę domeny przykład.pl?
P.S to nie jest moja domena podałem ją dla przykładu bo ma polski znak.