OVH Community, your new community space.

MegaRAID

jm.bohdan
07-08-2012, 23:54
Cytat Napisał Spacedust
Na kontrolerach RAID takie coś nazywa się Pass Through. Jest na kontrolerach Areca, więc na LSI też powinno być.
Dzięki już wiem jak to zrobić tylko teraz problem gdyż mam troche danych na dysku. Zastanawiam się czy przejdzie taki numer że odpalę serwer w rescue i uruchomię dyski w JBOD mode. dodam je tak jak są teraz czyli sda, sdx i reboot do normalnego trybu. Czy jak usunę raid0 bo pewnie tak bede musiał najpierw zrobić to już dane przepadną ?

Spacedust
07-08-2012, 21:19
Cytat Napisał jm.bohdan
Wie ktoś może jak mogę zrobić żebym każdy dysk mógł używać osobno czyli bez RAID ? Aktualnie robię tak że dodaje 1 dysk w RAID0, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
Czy zmieniacie jakieś ustawienia MegaRAID żeby przyspieszyć odczyt/zapis czy ust. defaultowe są OK ?
Z góry dzięki za pomoc...
Na kontrolerach RAID takie coś nazywa się Pass Through. Jest na kontrolerach Areca, więc na LSI też powinno być.

jm.bohdan
07-08-2012, 20:59
Wie ktoś może jak mogę zrobić żebym każdy dysk mógł używać osobno czyli bez RAID ? Aktualnie robię tak że dodaje 1 dysk w RAID0, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
Czy zmieniacie jakieś ustawienia MegaRAID żeby przyspieszyć odczyt/zapis czy ust. defaultowe są OK ?
Z góry dzięki za pomoc...