We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

przekierowania - jak to zrobić?

zecke
11-02-2006, 11:02
Ja się dołącze z troszkę innym pytaniem. Powiedzmy, że na serwerze "a" mam ustawione przekierowanie poczty na inny serwer, to czy w momencie awari serwera "a" (gdy skrzynki emal bedą nie dostępne) to czy przekierowanie będzie nadal działać (tzn czy email dojdzie na skrzynkę na innym serwerze?) Z górzy dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

robertX
10-02-2006, 09:53
Podobny problem ale z innym serwerem jest opisany tutaj, zakładam nowy wątek, bo problem jest chyba innej natury.

Stan początkowy: mam konta pop: 'postmaster'; 'konto1'; 'konto2'.
Na stronie managera v3 widzę podsumowanie: Ilość aliasów/przekierowań: 1 / 2000. Wchodzę w "emaile/przekierowania email/Zarządzanie przekierowaniami" i widzę: Nie ma żadnego elementu .
Próbuję dodać przekierowanie postmastera -> na skrzynkę 'konto1'. Klikam "Stwórz"
W polu adres email wpisuję "postmaster@mojadomena.info" poniżej zaznaczam "radio button" 'lokalnie', i wybieram 'konto1' z listy. Klikam zatwierdź i otrzymuję: "There is already a pop by that name: konto1@mojadomena.info".
Zaświtała mi myśl, że może jest gdzieś już to przekierowanie, ale: 1) maile się nie przekierowują, 2) ta sama sekwencja kliknięć (wytresowałem się jak małpka) na 'konto2' też nie odnosi efektu.
Gdzie jest mój błąd? przepraszam za długi opis, ale chciałem sprecyzować problem.