OVH Community, your new community space.

0day w PLESK

borec
11-07-2012, 17:34
@komar panel ma być przyjazny dla usera i nie utrudniać życia adminowi. Dlatego directadmin jest idealny, bo można z nim prawie wszystko pohakować wg swoich/usera potrzeb bez psucia całego panelu i problemów przy upgrade. Poza tym nie zjada połowy zasobów serwera.

maciej
11-07-2012, 17:11
A najlepiej nie mieć panelu :P

komar07
11-07-2012, 16:43
@borec
Nie zgodzę się co do Plesk w najnowszych wersjach jest na prawdę przyjazny dla użytkownika końcowego a chyba o to chodzi w Panelach.

direct Admin ma jedną potężną wadę działa na pojedynczych maszynach, nie możesz ustawić np www na jednej maszynie a poczty na innej. Chyba, ze coś się zmieniło.

Ja teraz biorę się za testowanie http://hostingcontroller.com/Hosting...ing-Panel.html wydaje mi się najsensowniejszy dla niewielkiej firmy hostingowej ale na tyle rozbudowanej, że nie mieści się na jednej czy dwóch maszynach ze wszystkimi usługami.

@tefnet
Co do exploita, to szaleje on po sieci od końca maja, niebezpiecznik się trochę spóźnił i ma zła informację. Parallels dał luki na exploita już 17 czerwca, mnie exploit dopadł koło 20 czerwca, jest dość łatwy do wykrycia i usunięcia, do tego nie atakuje tylko plików .js ale także .php, .html, .htm głównie pliki startowe jak index, main, home i w nich szuka bloków