OVH Community, your new community space.

Sprzętowy raid w EG SSD Max

dzimi
04-07-2012, 14:57
w HG się da.

Spacedust
03-07-2012, 20:42
Cytat Napisał mikel
Raid sprzętowy możesz zamówić tylko przy zamawianiu serwera bo do tego dostajesz konkretny serwer z ustawionym takim raidem. Pozostaje Ci zamówienie nowego serwera i przeniesienie danych.
To jest niestety jedna z największych wad OVH. Serwery są "sztywne" poza dyskami USB czy firewallami, bo nic nie możesz zamówić do środka.

Przy dwóch SSD nie poczujesz dużej różnicy między Software a Hardware RAID.

mikel
03-07-2012, 19:49
Raid sprzętowy możesz zamówić tylko przy zamawianiu serwera bo do tego dostajesz konkretny serwer z ustawionym takim raidem. Pozostaje Ci zamówienie nowego serwera i przeniesienie danych.

Spacedust
03-07-2012, 19:38
Cytat Napisał Kondi_cool
Witam,

Posiadam server dedykowany EG SSD Max z zainstalowanym win2008r2 i software raid-em. Chciałbym teraz dokupić sprzętowego Raida i zastanawiam sie czy sie system podniesie.
Nie wiem czy admini OVH zrobią format jednego dysku i ustawią RAID1 czy całkowicie wymarzą zawartość obu dysków... (?)
Wydaje mi się, że można to zamówić tylko przy składaniu zamówienia.

Kondi_cool
03-07-2012, 18:20
Witam,

Posiadam server dedykowany EG SSD Max z zainstalowanym win2008r2 i software raid-em. Chciałbym teraz dokupić sprzętowego Raida i zastanawiam sie czy sie system podniesie.
Nie wiem czy admini OVH zrobią format jednego dysku i ustawią RAID1 czy całkowicie wymarzą zawartość obu dysków... (?)