We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z kompilacją jądra FreeBSD 9.0 RELASE i EG SSD

no4b
29-06-2012, 15:52
Tak, tam jest napisane co dodać.

panikaa
29-06-2012, 11:46
Możesz podpowiedzieć jak dodać wsparcie do jądra? myśle że będzie lepsze niż moduły...
Jeśli skorzystam z tego, będzie dobrze: http://www.freebsd.org/doc/handbook/geom-mirror.html

no4b
29-06-2012, 11:45
W GENERIC nie ma GMIRROR. Albo ładuj moduły przy starcie, albo dodaj wsparcie do jądra.

panikaa
29-06-2012, 11:35
Cytat Napisał borec
SSD mają interface SATA, nie wydaje mi się, żeby tu był problem. vKVM?
Właśnie tez tak myślałem... na początku zbudowałem z ipfw i pf, skonfigurowałem dobrze, ale też nie odpowiadała... myślałem że zainstaluje czystą, i nadal nie odpowiada.

uruchomiłem ze skompilowanym jądrem domyślne ustawienia i o to co pokazało mi vKVM:

borec
29-06-2012, 10:00
Cytat Napisał panikaa
Witam!
Mam problemy z kompilacją jądra, na maszynie jak w temacie i systemie FreeBSD 9.0 Relase.
Korzystając z konfiguracji kernela GENERIC i kopiując go do MYKERNEL według poradnika, nic nie zmieniając system po utworzeniu jądra i zainstalowaniu , restarcie maszyny nie odpowiada na ping, jest nie osiągalny.
Myślę ze jest to wina braku wsparcia dysków lub nie dopisania przez mnie czegoś do konfiguracji kernela.
Proszę o pomoc.
SSD mają interface SATA, nie wydaje mi się, żeby tu był problem. vKVM?

panikaa
29-06-2012, 08:38
Witam!
Mam problemy z kompilacją jądra, na maszynie jak w temacie i systemie FreeBSD 9.0 Relase.
Korzystając z konfiguracji kernela GENERIC i kopiując go do MYKERNEL według poradnika, nic nie zmieniając system po utworzeniu jądra i zainstalowaniu , restarcie maszyny nie odpowiada na ping, jest nie osiągalny.
Myślę ze jest to wina braku wsparcia dysków lub nie dopisania przez mnie czegoś do konfiguracji kernela.
Proszę o pomoc.