OVH Community, your new community space.

CloudLinux limity I/O

Spacedust
15-07-2012, 20:51
Dzięki

n3t5ky
15-07-2012, 20:38
http://cloudlinux.com/blog/clnews/be...udlinux-6x.php

n3t5ky
05-07-2012, 04:46
Ogólnie, projekt ciekawy sam używam. Szkoda tylko że trafił się (według nich niezidentyfikowany) bug w kernelu który mnie zmusił do migracji na ext4 (z ext3).

Zobaczymy jak dalej się potoczą losy tego oprogramowania

victor
27-06-2012, 16:04
Cytat Napisał dzimi
hm? A co ma piernik do wiatraka ? Jak przycinasz do 1MB/s to masz 1MB/s. Nie ważne czy synchronicznie czy asynchronicznie. O równy dostęp dba scheduler I/O (najlepiej CFQ). Jeśli nie wyrabia to problemem staje się już sam dysk.
Nie widzę problemu z synchronicznym/asynchronicznym dostępem u siebie mając cgroup.

Z czym masz dokładnie problem ?
Ma wszystko . Asynchroniczne zapisy odbywają się z opóźnieniem, w spreparowanych, sklejonych paczkach i przez proces kernela, bez możliwości zidentyfikowania kto był oryginalnym zleceniodawcą zapisu. Nie ma wiec możliwości egzekwowania priorytetu czy limitu per użytkownik (per cokolwiek też nie). Jeśli myslisz że cgroup ci pomaga odseparować io użytkowników to łatwo się rozczarujesz jak ktoś zacznie dużo zapisywać A wszystko to jest napisane w dokumentacji kernela więc...

dzimi
27-06-2012, 15:02
Cytat Napisał victor
a co, cgroup radzi sobie już w asychronicznymi zapisami? wątpie.
hm? A co ma piernik do wiatraka ? Jak przycinasz do 1MB/s to masz 1MB/s. Nie ważne czy synchronicznie czy asynchronicznie. O równy dostęp dba scheduler I/O (najlepiej CFQ). Jeśli nie wyrabia to problemem staje się już sam dysk.
Nie widzę problemu z synchronicznym/asynchronicznym dostępem u siebie mając cgroup.

Z czym masz dokładnie problem ?

victor
27-06-2012, 01:19
Cytat Napisał dzimi
Nie wiem nie miałem ale jeśli jest to oparte o cgroups IO throttle to działa to względnie dobrze
a co, cgroup radzi sobie już w asychronicznymi zapisami? wątpie.

Spacedust
26-06-2012, 20:20
Cytat Napisał dzimi
Nie wiem nie miałem ale jeśli jest to oparte o cgroups IO throttle to działa to względnie dobrze (nie mówię tutaj o dirty pages, cache, itp). Odpowiednio limituje prędkości zapisu jak i odczytu.
Odpisali mi, że limity I/O nie są jeszcze gotowe.

dzimi
26-06-2012, 20:10
Nie wiem nie miałem ale jeśli jest to oparte o cgroups IO throttle to działa to względnie dobrze (nie mówię tutaj o dirty pages, cache, itp). Odpowiednio limituje prędkości zapisu jak i odczytu.

Spacedust
26-06-2012, 19:17
Czy ktoś już używał tej funkcjonalności ? Jak to się sprawdza w praktyce ?