OVH Community, your new community space.

DNSy ovh na dedyku

wyciorex
27-06-2012, 21:59
Chciałem jeszcze dopytać. W polu A mam wklejać IP główne serwera ? Czy IP failover na którym pracuje domena ?

EDIT:

Pytam m.in. dlatego, że nie wiem jak z subdomenami, ponieważ u mnie każda subdomena stoi na innym IP. Więc chciałbym to dobrze zrozumieć jak to działa:
w Panelu ovh na domenie ustawiam IP serwera i teraz:

1. ustawiam główne IP mojego serwera w panelu domeny i mój serwer już przekierowuje na odpowiednie IP
2. ustawiam IP domeny docelowej ale wtedy mam wymuszenie, że wszystkie subdomeny będą musiały stać na jednym IP.
3. jakaś 3 możliwość o której nie wiem

Spacedust
25-06-2012, 20:43
http://intodns.com/domena.pl i testujesz

wyciorex
25-06-2012, 20:15
Właśnie chcę totalnie przejść na ogólne dnsy ovh, więc pewnie trzeba będzie zrobić to tak jak pisze slawqo.

slawqo
25-06-2012, 20:00
Albo jak chcesz korzystać z serwerów dns*.ovh.net to ustaw w panelu manager v3 w strefie dns IP swojego serwera w polu A - domena będzie wtedy wskazywała na twój serwer dedykowany.

borec
25-06-2012, 19:08
Cytat Napisał wyciorex
Mam na serwerze direct admin. Na domenie dodałem dnsy ovh z IP:
domena.pl ns dns101.ovh.net
domena.pl ns ns101.ovh.net
dns101.ovh.net A xx.xx.xx.xx
ns101.ovh.net A xx.xx.xx.xx

swoje dnsy usunąłem z domeny

na domenie ovh odpaliłem strefę dns domyślną - z tego co widziałem to były właśnie te powyższe

Ale nie zadziałało, po czasie było widać tylko jakąś tam planszę ovh

Co zrobiłem nie tak lub co jeszcze powinienem zrobić ?
Tak to działać nie będzie, bo directadmin nie może wysłać skonfigurowanych w nim stref do tych serwerów dns *.ovh.net. Żeby korzystać z konfiguracji dns w directadminie, jako pierwszy dns ustaw swój serwer a jako drugi "secondary dns" serwera (sdns2.ovh.net dla serwerów ns*.ovh.net lub ns.kimsufi.com dla serwerów kimsufi). Po dodaniu domeny w directadminie wchodzisz do managera ovh -> serwer -> usługi -> secondary dns -> dodaj domenę, następnie zmieniasz dnsy domeny j/w.

wyciorex
25-06-2012, 18:52
Mam na serwerze direct admin. Na domenie dodałem dnsy ovh z IP:
domena.pl ns dns101.ovh.net
domena.pl ns ns101.ovh.net
dns101.ovh.net A xx.xx.xx.xx
ns101.ovh.net A xx.xx.xx.xx

swoje dnsy usunąłem z domeny

na domenie ovh odpaliłem strefę dns domyślną - z tego co widziałem to były właśnie te powyższe

Ale nie zadziałało, po czasie było widać tylko jakąś tam planszę ovh

Co zrobiłem nie tak lub co jeszcze powinienem zrobić ?

Spacedust
25-06-2012, 18:39
Cytat Napisał wyciorex
Witam, pytałem już na innym forum ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi, więc myślę, że tutaj będzie w sam raz.

Chcę ustawić na dedyku ovh ustawić dnsy ovh ale te ogólne zarówno primary i secondary. Jest taka możliwość ?
Pewnie że tak. Trzeba sobie zainstalować serwer DNS i skonfigurować.

wyciorex
25-06-2012, 18:34
Witam, pytałem już na innym forum ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi, więc myślę, że tutaj będzie w sam raz.

Chcę ustawić na dedyku ovh ustawić dnsy ovh ale te ogólne zarówno primary i secondary. Jest taka możliwość ?