OVH Community, your new community space.

Serewer dedykowany pod livestreaming

grzech_
03-07-2012, 21:48
Skoro wszystko chcesz mieć na MS to najłatwiej i najszybciej będzie Ci zainstalować grę na własnej maszynie w Olsztynie, do tego dodać encoder Microsoft
http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=18974
Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że zdefiniujesz jakie rozdzielczości chcesz kodować i te będą dostarczane na serwer strumieniujący. Tam w zależności łącza klientów, płynnie będzie dostarczana odpowiednia jakość.
By to działało, na serwerze też instalujesz Encoder, ale w trybie dystrybucji, a nie kodowania. No i takie jakie masz łącze tylu klientów obsłużysz.
Temat sprawdzony, rozwiązania Media Encoder używam od 2000 roku, robiłem na tym co najmniej kilkanaście dużych imprez, telewizję internetową itd. Dystrybucja najlepiej działa na MS Server Standard.

w darmowej wersji, którą masz w linku, nie ma symulacji obciążeń, ale jak znasz matematykę to policzysz sobie jak duży strumień będziesz w stanie przepchnąć.

wilk3004
26-06-2012, 11:58
Cytat Napisał Spacedust
Jak mu Crysis 2 będzie płynnie działał na wbudowanym Intelu HD 2000 to będzie cud nie mówiąc już o Matroxie MGA200 na niektórych płytach SuperMicro
No właśnie rozumiem że mam zainstalować grę na serwerze i tam grać, ale to przecież nie możliwe gdyż takiego crysis 2 możliwości serwera nie uciągnął więc dalej w sumie jestem w kropce no chyba że źle zrozumiałem.

Spacedust
25-06-2012, 18:04
Jak mu Crysis 2 będzie płynnie działał na wbudowanym Intelu HD 2000 to będzie cud nie mówiąc już o Matroxie MGA200 na niektórych płytach SuperMicro

borec
25-06-2012, 17:35
Cytat Napisał wilk3004
A tak można? Załóżmy mam gre crysis 2 na swoim komputerze i w jaki sposób ją mogę odpalić na serwerze? Być może banalne pytania, ale jak pisałem w temat dedyków dopiero wchodze i nie za bardzo ogarniam
Po zalogowaniu na serwer z windowsem przez zdalny pulpit widzisz to samo co u siebie na pececie (poszukaj np. na youtubie o zdalnym pulpicie). Możesz tam zainstalować grę i puścić streaming.

wilk3004
25-06-2012, 16:19
Cytat Napisał borec
A czemu nie odpalisz gry od razu na serwerze? Wtedy w ogóle pomijasz swoje słabe łącze.
A tak można? Załóżmy mam gre crysis 2 na swoim komputerze i w jaki sposób ją mogę odpalić na serwerze? Być może banalne pytania, ale jak pisałem w temat dedyków dopiero wchodze i nie za bardzo ogarniam

borec
25-06-2012, 16:02
Cytat Napisał wilk3004
Taki mam plan żeby wziąć z windowsem. I tutaj pytanie oczywiście odpalam grę np w oknie na swojej siódemce potem odpalam xsplita na serwerze ze zdalnego i czy to jest w ogóle możliwe i nie będzie się w jakiś sposób gryzło?
A czemu nie odpalisz gry od razu na serwerze? Wtedy w ogóle pomijasz swoje słabe łącze.

wilk3004
25-06-2012, 14:06
Cytat Napisał borec
Chyba, że weźmie serwer z windowsem i z niego będzie pchał streama przez zdalny pulpit.
Taki mam plan żeby wziąć z windowsem. I tutaj pytanie oczywiście odpalam grę np w oknie na swojej siódemce potem odpalam xsplita na serwerze ze zdalnego i czy to jest w ogóle możliwe i nie będzie się w jakiś sposób gryzło?

Spacedust
25-06-2012, 10:33
Cytat Napisał borec
Chyba, że weźmie serwer z windowsem i z niego będzie pchał streama przez zdalny pulpit.
Trochę tak jak to robi ksiądz Natanek

borec
25-06-2012, 07:56
Cytat Napisał no4b
Stream nadal będziesz musiał przepchać przez swoje łącze do serwera dedykowanego i nadal to ono będzie wąskim gardłem.

no4b
24-06-2012, 20:37
Stream nadal będziesz musiał przepchać przez swoje łącze do serwera dedykowanego i nadal to ono będzie wąskim gardłem.

wilk3004
24-06-2012, 17:13
Witam.
Od dłuższego czasu jestem zainteresowany livestreamingiem, ale pomimo słabego uploadu (700kb) mogę sobie o tym co najwyżej pomarzyć. Mieszkam w stolicy województwa warmińsko - mazurskiego (Olsztyn) i największy upload na jaki mogę liczyć od dostawcy internetowego w moim zasięgu to tylko 1mb krótko mówiąc porażka. Dlatego też zainteresowałem się możliwością zakupu serwera dedykowanego który miałby posłużyć do tego celu. Jestem całkowicie zielony w temacie serwerów dedykowanych i dlatego liczę na waszą pomoc. Stream (z gry) chcę nadawać za pomocą programu xsplit na stronkę np twich.tv. Czy ktoś mógłby wyjaśnić na jakiej zasadzie miałoby się to odbyć jeśli chodzi o serwer dedykowany i czy w ogóle jest to możliwe?

Pozdrawiam.