OVH Community, your new community space.

56 stopni na dysku ?

mario1973
28-05-2012, 07:58
u mnie w zeszłym roku kilka dysków poleciało badsectorami po takich temperaturach.

M

sebaa
28-05-2012, 07:13
Cytat Napisał Spacedust
Według Seagate one mogą pracować do 60 stopni, ale czy może stanowić to problem ? Drugi dysk ma 54 stopnie.
Tak. U mnie na serwerze sdc też kiedyś miał takie temperatury. Z tym, że tylko sdc. Inne dyski OK. Pewnie to zależy od umiejscowienia w serwerze. Wymieniałem go 3 razy częściej niż inne. Zgłoszenia nic nie pomagały, bo według OVH wszystko jest OK. Z czasem temperatury spadły i od kilku miesięcy jest tak jak należy.

Cytat Napisał Spacedust
Paradoksalnie procesor ma 56-60 stopni, więc tutaj nie jest źle.
Paradoksu nie ma, bo procesor jest chłodzony wodą, a reszta serwera jest pozostawiona sama sobie. W normalnym DC serwer schłodziłby się poprzez klimatyzacje. W "eko" serwerowni OVH jeśli się nie mylę wszystko jest chłodzone ciągiem powietrza, a klima (o ile jest) załącza się podczas naprawdę wielkich upałów.

Cytat Napisał Arkoso
Czasem sie dziwie, że niektórzy mają tyle czasu i zapału by monitorować takie szczegóły...

Które to DC?
Jeszcze nie zauważyłeś, że Spacedust ma fetysz na punkcie dysków? :P

dzimi
28-05-2012, 06:04
Cytat Napisał Arkoso
Czasem sie dziwie, że niektórzy mają tyle czasu i zapału by monitorować takie szczegóły...

Które to DC?
monitoring (a w tym alerty) jest najważniejszy zaraz po optymalizacji i zabezpieczeniach które robi się od razu. Im więcej - tym lepiej.

Spacedust
27-05-2012, 22:31
Cytat Napisał Arkoso

Które to DC?
Tu nawet nie ma co monitorować, bo smartmon sam przysyła e-maila, że coś jest nie tak

DC:RBX-4

Arkoso
27-05-2012, 22:16

Które to DC?

Spacedust
27-05-2012, 20:44
Na jednym z moich dysków ST33000651AS mam od ponad dwóch tygodni temperaturę 56 stopni.

190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022 044 042 045 Old_age Always FAILING_NOW 56 (6 6 58 50 0)
Według Seagate one mogą pracować do 60 stopni, ale czy może stanowić to problem ? Drugi dysk ma 54 stopnie.

Paradoksalnie procesor ma 56-60 stopni, więc tutaj nie jest źle.