We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Domena na ovh, hosting gdzie indziej, błąd 554

mikemayday
20-11-2013, 12:14
Witajcie po długiej przerwie!

Kombinuję znów z tą operacją (wówczas coś odwróciło moją uwagę...) i mam taki problem:
zrobiłem literówkę przy wpisywaniu serwerów DNS, przez co w operacji wystąpił błąd:

Status: błąd
Wiadomość: Musisz zarejestrować wpis Glue ns1.staszic.waw.pl, aby go przypisać do serwerów DNS dla domeny goblinart.pl (Proszę skontaktować się z właścicielem domeny staszic.waw.pl)

Problem polega na tym, że nie mogę tej operacji zmienić, ani wycofać- wygląda na to, że możliwość zmiany serwera została dla mnie na wieczność zablokowana.

Możecie coś doradzić?
Pozdrawiam.

mikemayday
04-06-2012, 21:08
Cytat Napisał slawqo
Domena artgoblin.pl nie korzysta z serweró dns ovh tylko:
Kod:
dns.staszic.waw.pl. 
router.staszic.waw.pl.
i w tej sytuacji powinieneś ustawić MX'y ovh na tamtych serwerach dns bo to co widzisz w strefie dns w panelu manager nie ma żadnego wpływu na działanie tej domeny.
Cześć, przepraszam za późny powrót i dzięki za wyjaśnienie problemu!

slawqo
24-05-2012, 22:44
Domena artgoblin.pl nie korzysta z serweró dns ovh tylko:
Kod:
dns.staszic.waw.pl. 
router.staszic.waw.pl.
i w tej sytuacji powinieneś ustawić MX'y ovh na tamtych serwerach dns bo to co widzisz w strefie dns w panelu manager nie ma żadnego wpływu na działanie tej domeny.

mikemayday
24-05-2012, 22:23
Witam!
Poradnik dotyczący tego tematu jest "w przygotowaniu", czy mógłbym prosić o pomoc?
Ze skrzynki ovh mogę wysyłać maile, ale przy próbie przysłana maila na ovh otrzymuję komunikat

Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 554 554 5.7.1 : Relay access denied (state 13).

Jedyną wzmiankę na ten temat znalazłem tu:
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=11016
ale nie orientuję się o jaki ispCP chodzi.

strefę DNS mam minimalną

.artgoblin.pl
NS
ns101.ovh.net

.artgoblin.pl
NS
dns101.ovh.net

.artgoblin.pl
MX 100
mxb.ovh.net

.artgoblin.pl
MX 1