We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przekierowanie z adresu hosta na domenę?

mikemayday
22-05-2012, 17:22
Racja, taki byłem podekscytowany rozwiązaniem, że zapomniałem o tym elemencie sprawy -_-
Dzięki, spróbuję Twojego sposobu.

slawqo
21-05-2012, 22:46
No tak też może być, ale pytałeś o możliwość wyświetlania strony z informacją o przekierowaniu a tu masz od razu przekierowanie

mikemayday
21-05-2012, 21:55
Hmmm, wstyd przyznać, ale krótko po zapytaniu znalazłem rozwiązanie- trochę inne.

Chodzi o stworzenie .htaccess

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mayday.w.staszic.waw\.pl$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://artgoblin.pl/$1 [R=301,L]

nie jestem tylko pewien, czy wszystkie te krzaczorki przy adresach są potrzebne (nie wiem do czego służą). Ale tak czy inaczej- operacja działa!

slawqo
21-05-2012, 21:53
W php masz tablicę $_SERVER i tam zmienną: $_SERVER['HTTP_HOST']. Możesz z niej sprawdzić jaki jest adres hosta na którego wchodzi użytkownik i na tej podstawie wyświetlić odpowiednią stronę.

mikemayday
21-05-2012, 21:46
Witam!
Udało mi się poprawnie skonfigurować i podpiąć moją domenę do dotychczasowego hosta.

Problem polega na tym, że chcę, aby wszyscy próbujący wejść na stronę przez adres hosta (serwer wirtualny miałem z w miarę znośnym adresem więc dość długo z niego korzystałem) byli kierowani na moją domenę.

Konkretnie:
dotychczas miałem adres mayday.w.staszic.waw.pl, podpiąłem do niego domenę artgoblin.pl.
Chciałbym żeby każdy, kto spróbuje wejść na adres mayday.w.staszic.waw.pl/df.php był kierowany do strony informującej o "zmianie adresu" natomiast jeśli ktoś wklepie artgoblin.pl/df.php to trafi na właściwy dokument.

Nie jestem pewien, czy pytanie bardziej pasuje do domen czy do serwerów wirtualnych, dlatego wybaczcie proszę jeśli pomyliłem działy.

Pozdrawiam!