We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z przepięciem domeny

kleopatrazonne
08-06-2012, 15:28
Daj znać, czy zadziałało!

slawqo
19-05-2012, 21:46
Ten komunikat o którym piszesz oznacza tylko tyle, że posiadasz strefę dns na serwerach OVH a domena z niej nie korzysta bo ma ustawione zewnętrzne serwery dns. Nie musisz się nim przejmować - nie ma on żadnego wpływu na działanie domeny.
Po zmianie serwerów dns należy odczekać ok. 24h potrzebne na propagację nowej strefy dns. Po tym czasie domena powinna już prawidłowo korzystać z nowych serwerów dns. Jeżeli coś będzie nie tak, napisz jaka to domena to będzie można sprawdzić co i jak.

Marynarz
19-05-2012, 20:39
Witam.

Mam wykupioną domenę w OVH, zaś hosting na linuxpl. Domenę dodałem w cPanelu linuxpl, a w managerze OVH wpisałem odpowiednie DNS-y. Powinno więc wszystko działać bez problemu, ALE w managerze OVH wyskakuje mi taki komunikat:

Domena ....... jest przypisana do serwerów dns:'dns12.linuxpl.com, ns12.linuxpl.com', natomiast hosting dns korzysta z serwerów: 'ns101.ovh.net, dns101.ovh.net'. Proszę przypisać domenę do serwerów 'ns101.ovh.net, dns101.ovh.net', jeżeli zamierzasz korzystać z hostingu w OVH.

Nie wiem o co chodzi. Co ciekawe moja domena wydaje się być podpięta pod linuxpl, ale tylko w przypadku wpisywania adresu z przedrostkiem www. Gdy wpisuję adres bez tego przedrostka to raz działa jak trzeba, a raz wyskakuje 404 z poprzedniego hostingu. Jak temu zaradzić?

Pomóżcie bo mnie już nerwica bierze.