OVH Community, your new community space.

Przeniesienie IP z serwera OVH do serwera Kimsufi

krzemek
07-05-2012, 17:03
No wlasnie, ale udalo sie, dzisiaj przyznany. Serwer jeszcze dziala, wiec wszystko z bolem, bo z bolem, ale do przodu. Szkoda, ze nie poradzilem sobie, a moze sie nie da w klaster polaczyc Proxmox 1.9 z 2.1 Moglem chociaz wczesniej zaktualizowac do 2.1, ale to juz po fakcie ;p

rufus1987
07-05-2012, 01:32
Blok IP z ripe teoretycznie do 7 dni jest przydzielany w praktyce jak kasę zaksięgują

krzemek
06-05-2012, 15:45
No, no. Cos mi wlasnie switalo, ze chyba jest jakis margines, ale nie bylem pewny i ile. Wlasnie nie do konca rozumiem operacje przeniesienia. Myslalem, ze klikne przenies blok ripe na serwer kimsufi i po sprawie. Pare minut jak IP failover, a tu mam nieaktywna opcje dla serwera kimsufi. Nie wiedzialem, ze najpierw tam musze zamowic blok RIPE, a dopiero potem bede mogl sobie przeniesc. To i tak sobie poczekam na przyznanie bloku juz nie pamietam ile, ale zapewne dzisiaj ten "numer" nie przejdzie.

rufus1987
06-05-2012, 13:57
Jak wygasa dziś to zawsze jest 2-3 dni marginesu zanim zablokują i można normalnie serwera używać a zawsze można do nich zadzwonić i odblokują na dzień czy 2 nawet zablokowany jak się ładnie poprosi

Ja mam doświadczenie z kimsufi bo tak IP przenosiłem 3 z 4 to tego jestem w 100% pewien że się da i płacisz za tyle ile masz a nie za cały blok z ripe.

krzemek
06-05-2012, 09:20
Dzieki za odpowiedz, tak czy inaczej serwer wygasa mi tej nocy, wiec i tak zaryzykuje. Informacje od ciebie i tak mi troche pomogly i jeszcze z maila, chociaz nie byla to do konca wyczerpujaca informacja, ta z maila, ale pozostaje byc dobrej mysli, ze sie uda :P

P.S.

A co do tego: "Nie wiem czy można w 100% przenieść IP dodane do serwera"
No mam nadzieje, ze nic sie nie zmienilo, bo przypomnialem sobie, ze te IP to juz wlasnie przenosilem kiedys z innego serwera na ten obecny, wiec licze, ze da sie je przeniesc dalej.

rufus1987
06-05-2012, 00:50
Nie wiem czy można w 100% przenieść IP dodane do serwera bo z blokami napewno można migrować a nawet z pojedynczymi IP.

Czyli innymi słowy przenieś pojedynczo to co potrzebujesz na kimsufi a co nie potrzebne nie bo możesz to robić po 1IP, ja tak miałem blok 4 IP, 1 IP przeniesione na nie przedłużany serwer i płace tylko za 3IP po 4zł miesięcznie.

krzemek
04-05-2012, 18:27
Szukam u was jeszcze porady, bo napisalem na maila pomoc@ovh.pl ale boje sie, ze odpowiedz dostane za pozno, znaczy po weekendzie, a wtedy nie zdaze zmigrowac z danymi z serwera na serwer.
Mam teraz serwer ovh, chcialbym przeniesc na kimsufi.

Obecnie mam 3 IP standardowo w cenie serwera + dwa bloki 16 IP i 8 IP. Wiem, ze moge przeniesc taki blok, bloki na nowy serwer, ale jako, ze wiekszosc z tych IP juz nie jest mi potrzebna, a jedynie kilka z jednego bloku, kilka z drugiego bloku i 2 z 3 adresow, z tych dodawanych od razu do serwera. Powiedzcie mi co mam z tym fantem zrobic, zeby wykupic na kimsufi jedynie powiedzmy blok RIPE 8, czy tam 16 nawet, a moc przeniesc te pare adresow z dwoch blokow + te 2 z jeszcze innymi adresami. Nie wiem, czy dobrze kombinuje, ale moze przeniose jeden blok, rozbije go juz na kimsufi, chociaz nie chcialem, ale wyjscia nie ma pewnie, wywale, bo chyba moge wtedy usuwac pojedyncze IP na kimsufi z rozdzielonego bloku prawda? A potem w miejsce usunietych przerzuce jeszcze te kilka pozostalych IP z drugiego bloku na serwerze OVH, po wczesniejszym rozbiciu go? Dobrze kombinuje? I jeszcze jedna rzecz. Jesli na serwerze kimsufi rozbije blok, wywale IP, to place nadal 4 netto x blok, czy 4 netto x blok - usuniete IP?