OVH Community, your new community space.

boot'owanie z 16GB USB

dzimi
08-05-2012, 12:40
Cytat Napisał Spacedust
A system jak zainstalowałeś ?
tak. już dawno (przed weekendem). Na początku musiałem zostawić boot na sda/sdb. Teraz w pełni botuje z USB i całe dyski mogę przeznaczyć na ZFS

Spacedust
08-05-2012, 11:42
Cytat Napisał dzimi
Jednak da się botować z USB. Technik nie robił problemów z przełączeniem.
A system jak zainstalowałeś ?

dzimi
08-05-2012, 10:57
Jednak da się botować z USB. Technik nie robił problemów z przełączeniem.

dzimi
05-05-2012, 17:50
Cytat Napisał Spacedust
Za 24 godziny odpisze, że nie można tak ustawić
próbowałeś ?
W ostateczności kupię wirtualną szafę i dołączę ten serwer do wirtualnej szafy i zbootuję po PXE (tak jak rescue działa) z innego serwera z rootfs na dysku USB...

Spacedust
05-05-2012, 13:48
Cytat Napisał dzimi
nie nie. może paść. nic się złego nie stanie. System docelowo ma być RO z podmontowanym ZFS'em (mirror na dwóch dyskach). System na USB backupowany, itp.
Przy okazji...
wygląda na to że to nie działa (bootowanie z USB). Niestety na zabawce nie mam KVM (a maszynek produkcyjnych z KVMemem nie mam zamiaru ruszać) i nie mam jak sprawdzić czy przypadkiem BIOS nie widzi tego napędu jako fd0.
Otworzyłem ticket by ustawiono mi botowanie z USB - zobaczymy co zrobi technik
Za 24 godziny odpisze, że nie można tak ustawić

dzimi
05-05-2012, 10:24
Cytat Napisał Spacedust
Gorzej jak padnie, trzebaby dwa zamontować i zrobić RAID1
nie nie. może paść. nic się złego nie stanie. System docelowo ma być RO z podmontowanym ZFS'em (mirror na dwóch dyskach). System na USB backupowany, itp.
Przy okazji...
wygląda na to że to nie działa (bootowanie z USB). Niestety na zabawce nie mam KVM (a maszynek produkcyjnych z KVMemem nie mam zamiaru ruszać) i nie mam jak sprawdzić czy przypadkiem BIOS nie widzi tego napędu jako fd0.
Otworzyłem ticket by ustawiono mi botowanie z USB - zobaczymy co zrobi technik

Spacedust
29-04-2012, 16:33
Gorzej jak padnie, trzebaby dwa zamontować i zrobić RAID1

dzimi
29-04-2012, 12:10
Hmm... wydaje mi się, że się da.

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/klucz_usb.xml

"Zalety:
Dyski Flash są wystarczająco szybkie, aby można było umieścić na nich system serwera. Dzięki temu będą Państwo mogli wykorzystywać dyski główne tylko do zapisywania danych."

dzimi
29-04-2012, 11:47
Tak się zastanawiałem... udało się komuś wystartować OS z klucza USB w OVH ?