OVH Community, your new community space.

Błędna konfiguracja sprzętowa zakupionego serwera dedykowanego

amator
15-04-2012, 20:11
Cytat Napisał jm.bohdan
Zgadza się, ale OVH raczej nie robi problemów nawet dla firm.
Zgadza się. Można zwrócić serwer, o ile nie było na niego logować np. na ssh (nawet firmy mogą - sprawdzone)

jm.bohdan
15-04-2012, 19:23
Cytat Napisał sebaa
I co w związku z tym? W czym nie mam racji? Ochłoń i czytaj ze zrozumieniem, bo bzdury piszesz.
To ty ochłoń i przeczytaj ze zrozumieniem to co naskrobałeś.

sebaa
14-04-2012, 17:42
Cytat Napisał jm.bohdan
Nie masz racji, w momencie zamawiania serwera zawieram z OVH umowę i jest regulamin świadczenia usługi.
I co w związku z tym? W czym nie mam racji? Ochłoń i czytaj ze zrozumieniem, bo bzdury piszesz.

hdmagic
14-04-2012, 14:37
a ja nadal polecam forum i support zgodny z zamówieniem:

forum
support

jm.bohdan
14-04-2012, 12:57
Cytat Napisał sebaa
W tym wypadku ten przepis nie ma mocy prawnej. Dotyczy to tylko i wyłącznie umów zawieranych na odległość, gdy nie widzisz regulaminu, nie składasz podpisu. Po podpisaniu umowy jest 10 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.
Nie masz racji, w momencie zamawiania serwera zawieram z OVH umowę i jest regulamin świadczenia usługi.

sebaa
14-04-2012, 11:52
Cytat Napisał jm.bohdan
Nie ma znaczenia, w ciągu 10 dni można odstąpić od umowy jeżeli ona została zawarta poza siedzibą firmy. Jakoś tak to leciało ...
W tym wypadku ten przepis nie ma mocy prawnej. Dotyczy to tylko i wyłącznie umów zawieranych na odległość, gdy nie widzisz regulaminu, nie składasz podpisu. Po podpisaniu umowy jest 10 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

jm.bohdan
14-04-2012, 11:04
Cytat Napisał mickula
Chyba, że zamówił na firme - wtedy to prawo nie działa - dotyczy tylko konsumentów.
Zgadza się, ale OVH raczej nie robi problemów nawet dla firm. Zawsze można zamówić sobie nową maszynę i zgłosić rezygnację ze starej maszyny a $ która zostanie ze starej maszyny pójdzie na przedłużenie nowej.

mickula
14-04-2012, 10:59
Cytat Napisał jm.bohdan
Nie ma znaczenia, w ciągu 10 dni można odstąpić od umowy jeżeli ona została zawarta poza siedzibą firmy. Jakoś tak to leciało
Chyba, że zamówił na firme - wtedy to prawo nie działa - dotyczy tylko konsumentów.

jm.bohdan
14-04-2012, 10:55
Cytat Napisał tefnet
To nie jest towar tylko usługa?
Nie ma znaczenia, w ciągu 10 dni można odstąpić od umowy jeżeli ona została zawarta poza siedzibą firmy. Jakoś tak to leciało ...

Adiasz jesteś nieźle rozgarnięty, gdyż zamawiając serwer to widziałeś co zamawiasz a jak weszła nowa oferta to chciałbyś ten nowszy serwer Serwer dostałeś pewnie tego samego dnia co zamówiłeś czyli 2 dni temu, wtedy jakoś sprzęt się zgadzał co do specyfikacji na www. Serwer był też pewnie używany a po 2 dniach weszła nowa oferta i nagle nie zgadza się hardware

tefnet
14-04-2012, 09:40
Cytat Napisał Arkoso
Wątpię. Takie prawo w polsce, że można do 10 dni zwrócić nie używany towar. Nie wiem jak w innych krajach.

Zachciało Ci się kupować za granicą to masz
To nie jest towar tylko usługa?

Arkoso
13-04-2012, 23:20
Cytat Napisał jm.bohdan
Jeżeli kupiłeś go 2 dni temu to może w ofercie był jeszcze stary ? One chyba pojawiły się dziś. Zobacz zamówienie jakie masz, jeżeli masz SP 11 to stary zamawiałeś Zresztą jak nie używałeś serwera to nie powinien być problem z anulowaniem zamówienia.
Wątpię. Takie prawo w polsce, że można do 10 dni zwrócić nie używany towar. Nie wiem jak w innych krajach.

Zachciało Ci się kupować za granicą to masz

jm.bohdan
13-04-2012, 22:56
Cytat Napisał Adiasz
Kurcze, możliwe... a teraz na dniach na FR nastąpiły zmiany?
No zmiany są z dnia na dzień, można by powiedzieć że z minuty na minutę Czy to takie dziwne ? Nie bardzo rozumiem...

Adiasz
13-04-2012, 22:42
Cytat Napisał jm.bohdan
Jeżeli kupiłeś go 2 dni temu to może w ofercie był jeszcze stary ? One chyba pojawiły się dziś. Zobacz zamówienie jakie masz, jeżeli masz SP 11 to stary zamawiałeś Zresztą jak nie używałeś serwera to nie powinien być problem z anulowaniem zamówienia.
Kurcze, możliwe... a teraz na dniach na FR nastąpiły zmiany?

Przyznam, że wcześniej sprawdzałem ofertę UK (http://www.ovh.co.uk/dedicated_serve...rplan_mini.xml) jednak tam jest ograniczenie jedynie do firm UK więc automatycznie przeszedłem na serwis FR i tam zakupiłem serwer.

Adiasz
13-04-2012, 22:40
Cytat Napisał Pienio69
Oferta francuska skierowana jest do francuskich odbiorców.
To nie jest prawda, przy składaniu zamówienia mogłem wybrać wiele krajów rezydencji firmy, nie tylko Francja.

jm.bohdan
13-04-2012, 22:37

Pienio69
13-04-2012, 22:35
Cytat Napisał Adiasz
Chyba masz rację hdmagic, chociaż mam nadzieję, że nie każdy user tego forum to taki sam fiut jak Ty.

Oferta francuska skierowana jest do francuskich odbiorców.
Radzę ważyć słowa.

Co do tematu, w momencie kiedy zamawiałeś serwer, nie było jeszcze nowej oferty, tylko stara, Twoja strata

Adiasz
13-04-2012, 22:02
Hej

Jestem od 2 dni klientem OVH, wykupiłem dedyka i gdy przyszło do instalacji okazało się, że sprzęt posiada zupełnie inne parametry niż te zakupione. Kontaktowałem się z supportem, ale ze względu na weekend pewnie dopiero w poniedziałek rozwikłam tę sprawę więc chcę zasięgnąć języka na forum bo może ktoś miał już podobny przypadek...

Zakupiłem na wersji francuskiej serwer https://www.ovh.com/fr/serveurs_dedi...rplan_mini.xml serwer "SP Mini 2012" za 49.99€ netto, opisana konfiguracja to

CPU: Intel Core i3 2130 2x2(HT)x3.4 GHz
RAM: 16 GB DDR3
HDD: 2 x 1 TB SATA2

Natomiast dostałem dużo gorszą wersję:

CPU: Intel Core2Duo E7200 2.53 GHz
RAM: 4 GB
HDD: 2 x 750 GB SATA2

która nawet nie jest dostępna do zakupu (sprawdzałem na PL, COM, UK).

Co dziwne, przeglądając automatyczne maile potwierdzające instalacje serwera w PDF wyszczególniony jest ten słabszy sprzęt o którym na stronie nie ma mowy... niby skąd się tam wziął?

Czy ja coś źle kliknąłem czy OVH się pomyliło, czy można zamienić te serwery, o co w ogóle chodzi? Spotkaliście się z czymś takim?

-- edit:
@hdmagic: na http://forum.ovh.com obecnie możliwość założenia nowego konta jest zablokowana.