OVH Community, your new community space.

Oferta 2012?

tefnet
17-04-2012, 08:09
Cytat Napisał victor
Do hard rebootów zapewne jest oddzielne urządzenie kontrolujące zasilanie 220V. Od nazwy firmy często nazywają je apc ale nazywa się to jakoś inaczej, nie znam się.
Chyba masz na mysli PDU?

Joshua
16-04-2012, 13:33
Cytat Napisał victor
Do hard rebootów zapewne jest oddzielne urządzenie kontrolujące zasilanie 220V. Od nazwy firmy często nazywają je apc ale nazywa się to jakoś inaczej, nie znam się.
Soft reboot inne serwerownie miewają a to się przydaje. Coś nie tak z ustawieniami sieci, firewallem, samą siecią, reset z rescue z ustawionym nieznanym hasłem i od razu walić hard reboot-a?
Biorąc pod uwagę że wszystko co nowe mają kompatybilne z IPMI to nie trzeba żadnych kabelków - wystarczy samo "ipmi power cycle"
BTW, czy komuś działa "remote media" w KVM w nowych EG Hybrid? Nie wiem czy to brak opcji, czy też macowa Java nie chce pokazywać niczego pod tą opcją...

victor
14-04-2012, 18:19
Cytat Napisał desavil
Dzięki za odpowiedzi, bo zawsze mnie to interesowało jak to działa po ich stronie, wydaje się to proste ale większość firm (polskich) co sprzedaje serwery dedykowane takich opcji właśnie nie posiada jak reinstalacje czy nawet hard reboot (z poziomu strony/panelu www). Więc sam kabel podpięty do serwera i sieci pewnie nie wystarczy, tylko jakaś odpowiednia modyfikacja biosa itp. (jeżeli chodzi o zmiany systemowe). Rozumiem bootowanie z sieci, ale jakoś je trzeba ustawić (zmieniać) przez panel.
Soft reboot inne serwerownie miewają a to się przydaje. Coś nie tak z ustawieniami sieci, firewallem, samą siecią, reset z rescue z ustawionym nieznanym hasłem i od razu walić hard reboot-a?

Spacedust
14-04-2012, 18:05
Cytat Napisał desavil
Dzięki za odpowiedzi, bo zawsze mnie to interesowało jak to działa po ich stronie, wydaje się to proste ale większość firm (polskich) co sprzedaje serwery dedykowane takich opcji właśnie nie posiada jak reinstalacje czy nawet hard reboot (z poziomu strony/panelu www). Więc sam kabel podpięty do serwera i sieci pewnie nie wystarczy, tylko jakaś odpowiednia modyfikacja biosa itp. (jeżeli chodzi o zmiany systemowe).
Większość biosów obsługuje bootowanie z sieci czyli PXE.

desavil
14-04-2012, 17:58
Dzięki za odpowiedzi, bo zawsze mnie to interesowało jak to działa po ich stronie, wydaje się to proste ale większość firm (polskich) co sprzedaje serwery dedykowane takich opcji właśnie nie posiada jak reinstalacje czy nawet hard reboot (z poziomu strony/panelu www). Więc sam kabel podpięty do serwera i sieci pewnie nie wystarczy, tylko jakaś odpowiednia modyfikacja biosa itp. (jeżeli chodzi o zmiany systemowe). Rozumiem bootowanie z sieci, ale jakoś je trzeba ustawić (zmieniać) przez panel.

victor
14-04-2012, 17:49
Cytat Napisał desavil
Zastanawia mnie, jak oni biorą zwykłe płyty główne typu miniITX to jak oni robią te operacje na serwerze z poziomu strony www (panelu) - reinstalacje, hard reboot, wykresy CPU/Dysku/Ramu, status dysku, parametry sprzętowe serwera itp. Przecież zwykła karta remote-pci tego nie zrobi, bo musi być płyta pod to odpowiednio przystosowana, a to z tego co widzę są płyty, które pod PC są głównie.
kernel bootuje się po sieci (rescue, instalacje), a hard reboot to wyłączenie zasilania przed płytą główną (i zasilaczem), statusy to rtm - oprogramowanie ovh działające na serwerze, mrtg jest z routera. Nie ma żadnego specjalistycznego sprzętu w samym serwerze, nawet nie zainwestowali w soft reboot (który trzeba by wpiąć osobno do każdej płyty)

Spacedust
14-04-2012, 17:48
Cytat Napisał desavil
Zastanawia mnie, jak oni biorą zwykłe płyty główne typu miniITX to jak oni robią te operacje na serwerze z poziomu strony www (panelu) - reinstalacje, hard reboot, wykresy CPU/Dysku/Ramu, status dysku, parametry sprzętowe serwera itp. Przecież zwykła karta remote-pci tego nie zrobi, bo musi być płyta pod to odpowiednio przystosowana, a to z tego co widzę są płyty, które pod PC są głównie.
Zwykły RTM pod Linuxa, a hard-reboot to jeden dodatkowy kabelek wpięty pod zasilacz, odcina na moment zasilanie.

desavil
14-04-2012, 16:02

Spacedust
14-04-2012, 14:36
Cytat Napisał maciej
Ale mogli dać nie 16G tylko 24G.
Nie, bo tam są pewnie tylko 4 sloty pamięci.

maciej
14-04-2012, 13:56
Ale mogli dać nie 16G tylko 24G.

Spacedust
13-04-2012, 23:39
Cytat Napisał jm.bohdan
Nowy SP MINI bije na głowę starą wersje, tam był stary C2D i zupełnie był nie opłacalny bo u konkurencji na H za te same $ można było mieć dużo lepszy sprzęt i ten sam limit transferu. Teraz one znajdą miejsce w kimsufi "dobra cena". Najważniejszą różnicą między 16G a nowym SP jest to że ma 2 dyski i soft RAID. Możliwe że za dopłatą będzie opcja hard RAID skoro podają "połączony z kontrolerem RAID" a konfiguracja pewnie jest jeszcze ze starego MINI.
Sądząc po obrazku to pewnie teraz wszystko jest na miniITX: http://www.missingremote.com/review/...tx-motherboard

jm.bohdan
13-04-2012, 22:51
Nowy SP MINI bije na głowę starą wersje, tam był stary C2D i zupełnie był nie opłacalny bo u konkurencji na H za te same $ można było mieć dużo lepszy sprzęt i ten sam limit transferu. Teraz one znajdą miejsce w kimsufi "dobra cena". Najważniejszą różnicą między 16G a nowym SP jest to że ma 2 dyski i soft RAID. Możliwe że za dopłatą będzie opcja hard RAID skoro podają "połączony z kontrolerem RAID" a konfiguracja pewnie jest jeszcze ze starego MINI.

Arkoso
13-04-2012, 21:58
Cytat Napisał Spacedust
Ja jeszcze dostałem gratis 1 Gbps, a płacę za 100 Mbps
A w OVH tak nie jest?

W H. problemy z transferem są, podobno na stałe łącze przycinają po przekroczeniu, pozatym te 5TB to mało jest...
Aaaa no i cena instalacji

Spacedust
13-04-2012, 21:42
Cytat Napisał desavil
@down
Przemyśle decyzje, hehe
Tylko wtedy mocno ucierpię na transferze pomiędzy OVH-H.
Ja jeszcze dostałem gratis 1 Gbps, a płacę za 100 Mbps

maciej
13-04-2012, 21:38
A no widzisz, taki mały znaczek, a tyle szumu

Spacedust
13-04-2012, 21:35
Cytat Napisał desavil
Właśnie na takim teraz to stoi: KS24G i i7-950, i poprzedni temat właśnie dotyczył tego serwerka.
A faktycznie zagapiłem się. TO przejście na i3 już zdecydowanie nie ma sensu. Możesz zmienić serwerownie na H, oni mają tanio i7-2600 i tutaj jest spora różnica jakieś 1/3 szybciej.

desavil
13-04-2012, 21:33
Właśnie na takim teraz to stoi: KS24G i i7-950, i poprzedni temat właśnie dotyczył tego serwerka.
Chciałem przejść na ten z i3 ze względu na dwa dyski, bo obecnie to mam: Total DISK READ: 4-7 M/s

@down
Przemyśle decyzje, hehe
Tylko wtedy mocno ucierpię na transferze pomiędzy OVH-H.

Spacedust
13-04-2012, 21:31
Cytat Napisał desavil
Nie, tylko aplikacje sc_trans
To zastanowiłbym się nad Kimsufi 24G. Różnica niewielka, a możesz trafić nawet Core i7 950 3,06 GHz.

desavil
13-04-2012, 21:30
Nie, tylko aplikacje sc_trans.
Bo to wszystko obciąża, hehe, jak trafi się uszkodzony czasem plik muzyczny to potrafi w htop pokazywać jedna aplikacja 60% cpu.

Spacedust
13-04-2012, 21:29
Cytat Napisał desavil
Ok. 500 aplikacji (tego samego typu), które odczytują pliki muzyczne z dysku i wysyłają je na serwery streamingowe (oczywiście on je dodatkowo konwertuje w locie na odpowiednią jakość).
Ale coś powiązanego ze serwerem PHP, MySQL lub HTTP ? Pisałeś o wysokim I/O, a tu widzę duże obciążenie CPU.

desavil
13-04-2012, 21:27
Ok. 500 uruchomionych aplikacji (sc_trans), które odczytują pliki muzyczne z dysku i wysyłają je na serwery streamingowe (oczywiście on je dodatkowo konwertuje w locie na odpowiednią jakość).

Spacedust
13-04-2012, 21:24
Cytat Napisał desavil
Obecnie mam u siebie na jednym z serwerów i7-950, i zastanawiam się, czy ten i3 2130 poradziłby sobie z usługami, które są na tamtym serwerze.

Obecnie średnie zużycie procesora wynosi:
Kod:
Cpu(s): 74.6%us,  1.8%sy,  0.0%ni, 23.2%id,  0.0%wa,  0.0%hi,  0.5%si,  0.0%st
Load też jest duży bo nawet czasami 50-100 - o czym pisałem w innym poście dotyczącym I/O, być może właśnie przez to bo jest tam bardzo duży odczyt z dysku (6-10 M/s). A pisaliście, że co dwa dyski to nie jeden (w RAID1 oczywiście by było), to czy tak +/- zadziałało by to tam, load by spadł?
Nie, nie warto. Musisz mieć Core i7. A co zabiera tak dużo CPU ?

desavil
13-04-2012, 21:23
Obecnie mam u siebie na jednym z serwerów i7-950, i zastanawiam się, czy ten i3 2130 poradziłby sobie z usługami, które są na tamtym serwerze.

Obecnie średnie zużycie procesora wynosi:
Kod:
Cpu(s): 74.6%us,  1.8%sy,  0.0%ni, 23.2%id,  0.0%wa,  0.0%hi,  0.5%si,  0.0%st
Load też jest duży bo nawet czasami 50-100 - o czym pisałem w innym poście dotyczącym I/O, być może właśnie przez to bo jest tam bardzo duży odczyt z dysku (6-10 M/s). A pisaliście, że co dwa dyski to nie jeden (w RAID1 oczywiście by było), to czy tak +/- zadziałało by to tam, load by spadł?

@edit up
W ofercie pisze: + 40.00PLN

maciej
13-04-2012, 21:22
To chyba nie kosztuje 40 zł
Dzierżawa serwera SP Mini 2012 - 1 m-c 199.99 PLN
Może to błąd w cenie. Trzeba czekać.

Arkoso
13-04-2012, 20:57
Cytat Napisał Spacedust
Fakt, ale różnica jest marginalna.
No nie, wcale nie ma, raid nie jest różnicą i szybsze reagowanie na awarię.

Spacedust
13-04-2012, 20:15
Cytat Napisał Arkoso
Przecież już można zamówić.

CPU wydajniejsze niż w 16G( w zależności od trafienia na procesor w 16g, w przypadku i5 750, ten i3 wydajniejszy)
Fakt, ale różnica jest marginalna.

Arkoso
13-04-2012, 20:12
Cytat Napisał maciej
Narzekacie, ale na serwer backup bardzo dobry.

Ciekawe kiedy będzie można zamówić takowy.
Przecież już można zamówić.

CPU wydajniejsze niż w 16G( w zależności od trafienia na procesor w 16g, w przypadku i5 750, ten i3 wydajniejszy)

Spacedust
13-04-2012, 20:10
http://cpubenchmark.net/cpu_lookup.p...30+%40+3.40GHz

A mój obecny Core i7-2600 3.4 GHz w innej serwerowni ma dwa razy taką wydajność

Na backup to też słabo, bo to ledwo 2 TB + ewentualnie 2 TB USB = 4 TB za ok. 300 zł, a moje Kimsufi 2G 1.5 TB + 2 TB dysk = 3,5 TB mam za 123 zł.

sebaa
13-04-2012, 19:45
Cytat Napisał desavil
2 rdzenie
4 wątki
Wtedy powinno pisać: 2x4(HT)x3.4+ GHz
To daje 8 wątków.

maciej
13-04-2012, 19:32
Narzekacie, ale na serwer backup bardzo dobry.

Ciekawe kiedy będzie można zamówić takowy.

desavil
13-04-2012, 19:02
2 rdzenie
4 wątki
Wtedy powinno pisać: 2x4(HT)x3.4+ GHz

andriu-m
13-04-2012, 18:48
jeden procesor, dwa rdzenie z wirtualizacja
http://ark.intel.com/products/53428/...he-3_40-GHz%29

desavil
13-04-2012, 18:43
Chyba nie 1/2 i7
Intel Core i3 2x2(HT)x3.4+ GHz, czyli 2x i3-2130 (dwa takie procki).

Spacedust
13-04-2012, 18:38
Już jest: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_mini.xml

Bez rewelacji, kontrolera RAID nie ma (2 dyski twarde, każdy o pojemności 1 TB i połączony z "kontrolerem RAID"), łącze 100 Mbps, wydajność 1/2 Core i7, dyski 1 TB, które się ciągle psują.

Arkoso
13-04-2012, 17:55
Hej zamawiając ks 16G na cos ciekawego sie natknąłem
http://tnij.org/qadq

okazuje się, że nowe spmini są już

wkońcu odświeżenie najtańszego serwera