OVH Community, your new community space.

IP FailOver RIPE - rozdzielone, przneiesienie

Arkoso
12-04-2012, 22:57
Cytat Napisał amator
Gdy chciałem przenieść cały blok RIPE (bez rozdzielenia) to OVH dało mi bardzo "atrakcyjną" ofertę, gdzie bardziej opłacało się zamówić nowy blok niż zgodzić się na ich warunki.
Blok rozdzieliłem na Fail-over i nie mam żadnych kłopotów teraz z przenoszeniem IP między maszynami, które mają "pro". Początkowo adresy były przenoszone z serwera który jeszcze nie znał pojęcia "pro" (lata 2008-2009). Też nie było kłopotów. Jedyne co usłyszałem od załogi OVH, to że muszę mieć na nowych serwerach zastosowanie "pro" a wtedy mogę migrować ipeki jak chce.

// Na screenie który dałem, widać że część adresów jest z RIPE
Ok, dzięki za informację.

amator
12-04-2012, 22:46
Gdy chciałem przenieść cały blok RIPE (bez rozdzielenia) to OVH dało mi bardzo "atrakcyjną" ofertę, gdzie bardziej opłacało się zamówić nowy blok niż zgodzić się na ich warunki.
Blok rozdzieliłem na Fail-over i nie mam żadnych kłopotów teraz z przenoszeniem IP między maszynami, które mają "pro". Początkowo adresy były przenoszone z serwera który jeszcze nie znał pojęcia "pro" (lata 2008-2009). Też nie było kłopotów. Jedyne co usłyszałem od załogi OVH, to że muszę mieć na nowych serwerach zastosowanie "pro" a wtedy mogę migrować ipeki jak chce.

// Na screenie który dałem, widać że część adresów jest z RIPE

Arkoso
12-04-2012, 22:19
Cytat Napisał amator
Na serwerze docelowym musi być opcja "zastosowanie pro". Wtedy jest możliwość przeniesienia IP z RIPE (podzielonych na fail over).

Screen: http://awesomescreenshot.com/08e3dp9ff
No tak, ale też możesz w tym panelu przenieść te IP z RIPE? Bo tak to u mnie też pokazuje bez zastosowania profesjonalnego.

amator
12-04-2012, 22:04
Na serwerze docelowym musi być opcja "zastosowanie pro". Wtedy jest możliwość przeniesienia IP z RIPE (podzielonych na fail over).

Screen: http://awesomescreenshot.com/08e3dp9ff

Arkoso
12-04-2012, 21:49
podpinam się pod pytanie.

desavil
10-04-2012, 16:58
Witajcie.
Kupiłem sobie blok 4 adresów IP FailOver RIPE, które następnie rozdzieliłem na failovery. Chciałbym ten blok przenieść na inny serwer dedykowany, tylko nie widzę opcji jak. W zakładce IP FailOver RIPE pisze mi:
Routowany na: 91.XXX.XXX.XXX Stan: Rozdzielony, nie widzę opcji zmiany routingu.

Oczywiście, adresy były w zakładce IP FailOver, które udało mi się przenieść na inny serwer, ale co z blokiem? Z tego serwera chcę teraz zrezygnować, a adresy przenieść, więc jak serwer wygaśnie to cały blok się usunie oraz przepisane adresy na inny serwer prawdopodobnie się usuną?