OVH Community, your new community space.

Blok RIPE a geolokalizacja

seal
04-04-2012, 06:48
Problem jest następujący - otóż zanim sobie prawdopodobnie wykupiłeś ten blok to w ripe była tylko trasa sumaryczna /16 wskazująca na ovh france - zobacz:

https://apps.db.ripe.net/search/quer...#resultsAnchor

i teraz dopiero automaty pobierajace dane z RIPE i parsujące je pewnie ten blok przypiszą sobie jako polski za czas jakiś przy nowym skanowaniu bazy RIPE... gorzej jak ktoś jej nie akutalizuje na bieżąco...

To zebrał tylko wpis:

route: 37.59.0.0/16
descr: OVH ISP
descr: Paris, France
origin: AS16276
mnt-by: OVH-MNT

Wiec whois pokazuje:
arybak@nb-arybak:~$ whois 37.59.0.0/16 | grep -i coun
country: FR
arybak@nb-arybak:~$

Arkoso
03-04-2012, 23:14
Cytat Napisał slawqo
W RIPE adresy mają ustawioną lokalizację na polską, np.:
Kod:
whois 37.59.196.18 | grep country
country:         PL
Wybierając geolokalizację w panelu manager wybierałeś właśnie jak będą one ustawione w RIPE. Nie ma żadnej gwarancji jak taki adres będzie lokalizowany przez narzędzia osób trzecich.
Hmm, no ale problem jest z narzędziami 'blokadami' które tą geolokalizacją moje skrypty mają omijać. Te adresy się nie zaktualizują na polskie jakoś globalniej? Mogę w ogóle na to liczyć? Może jakiś sposób na to jest?

Czyli pozostaje mi kombinować z przenoszeniem ipków przez serwery.

PS. Te ip też nie wyglądają na polskie adresacje.

slawqo
03-04-2012, 22:45
W RIPE adresy mają ustawioną lokalizację na polską, np.:
Kod:
whois 37.59.196.18 | grep country
country:         PL
Wybierając geolokalizację w panelu manager wybierałeś właśnie jak będą one ustawione w RIPE. Nie ma żadnej gwarancji jak taki adres będzie lokalizowany przez narzędzia osób trzecich.

Arkoso
03-04-2012, 21:54
Hej, zakupiłem wczoraj blok ripe 16 adresów ip. Przy zamawianiu wybrałem PL, podzieliłem je sobie na failovery, w panelu cały czas świecą mi się jako Polskie

A niestety są one francuskie. Wszystko i wszystkie narzędzia do geolokalizacji wychwyca to jako francuskie. Spójrzcie na to samo, przykładowe ip z puli którą kupiłem: 37.59.196.29.

Czemu one nie są polskie? W końcu za to zapłaciłem...

Jeśli ktoś odpowie mi na pytanie to będę wdzięczny Ew. miał ktoś podobny problem?

Pozdro