OVH Community, your new community space.

Optymalny backup z rsync


gshegosh
10-04-2012, 21:39
rdiff-backup wygooglaj sobie :-)

mastodont
01-04-2012, 17:33
Rzuć okiem tu:
http://www.mikerubel.org/computers/r...s/#Incremental

victor
01-04-2012, 02:19
uzyj rsync, man rsync. zadnego mv, rm, cp ma tu nie byc.
kopiuj na przemian do 2 katalogów z parametrem -a --delete
A jak miejsca chcesz zaoszczędzić to uzyj hardlinkowania (tez parametry)

sieciowy raid = drbd. Ale skoro o takie rzeczy pytasz to to nei jest dla ciebie.

desavil
31-03-2012, 22:23
W cronie uruchamiam sobie codziennie o godz. 2:00 polecenie:
Kod:
ssh user@serwer -p 22 'rm -R -f backup_old' && ssh user@serwer -p 22 'mkdir -p backup' && ssh user@serwer -p 22 'cp -R backup backup_old' && rsync -a --delete --delete-after --numeric-ids --exclude '/home/backup/apps/*/*.log' --rsh='ssh -p 22' /home/backup user@serwer:~/
Jego idea polega na przechowywaniu dwóch kopii aktualnej oraz poprzedniej.
Kopia poprzednia jest najpierw kopiowana, oraz wykonywanie jest porównanie plików na tej kopii z plikami serwera oraz nanoszone są zmiany. Rozwiązanie takie zastosowałem ponieważ nie chciałem codziennie kopiować wszystkich plików.

Kopia dotyczy ok. 400GB danych. Niestety trwa to ok. 24h. czasem można powiedzieć taka możliwość się zapętla, gdyż poprzednia kopia się jeszcze nie zakończyła tworzyć a nowa już się uruchamia. Dodatkowo wpływa to można powiedzieć bardzo źle na dysk serwera - długi czas odczytu podczas wykonywania kopii w taki sposób, że inne aplikacje w tym czasie nie działają poprawnie.

Macie może jakieś propozycje, rozwiązania w jaki sposób mógłbym to zrobić, aby było to wydajniejsze i trwało krócej? Może istnieje możliwość zrobienia NFS i uruchomienie jakiegoś sieciowego RAIDa opóźnionego, że np. tworzy się kolejka z plikami i są ciągle wysyłane. Tylko proszę nie pisać propozycji typu: kup serwer z dwoma dyskami i zrób RAID.

Pozdrawiam.