OVH Community, your new community space.

Co wziąć / kiedy nowa edycja serwerów?

maxxx
30-03-2012, 14:39
http://www.ovh.com/fr/roadmap

Planowane wprowadzenie nowej oferty między 27/04/2012 a ∞. ;-)

Joshua
30-03-2012, 14:00
Witam,

Nie, nie oczekuję że są tu wróżki
Chciałem zapytać, czy mniej więcej kojarzycie kiedy w kolejnych latach pojawiały się nowe gamy serwerów - na wiosnę, lato, jesień?

Chodzi o to, że w jednym zestawie mam serwery EG Max 08 i MG Max 09 - a chcę je zastąpić jednolitymi typu EG Hybrid i skleić wirtualną szafą + load balancingiem ACE.
Problem w tym, że co prawda EG Hybrid jest fajny w porównaniu do starych serwerów jeśli chodzi o ilość pamięci, ale procesorowo już nie do końca.
EG Max mają Xeon X3360 @ 2.83GHz, MG Max 2x E5405 @ 2.00GHz
Tymczasem nowy EG Hybrid ma W3530 @ 2.80GHz, co jest w zasadzie porównywalne z tym co było w starych EG Max...
Równocześnie aktualna seria MG jest diabelnie droga w porównaniu do starych MG - więc wzięcie MG Hybrid zamiast EG Hybrid nie wchodzi w grę.
Najlepiej więc pewnie by było zaczekać na nową gamę serwerów - tylko że jeśli trzeba czekać do jesieni to chyba już wolę wziąć te nieszczęsne EG Hybrid...

Tak swoją drogą - szkoda że OVH nie oferuje serwerów do własnoręcznego "poskładania" - np. stały procesor (w ramach serii EG, MG), za to do wyboru pamięć i dyski + oczywiście uzależniona od tego kwota miesięczna...
Tak, jest HG - ale to już zupełnie inna klasa cenowa i w zasadzie strzelanie z armaty, bo nie każdy potrzebuje na start 12 dysków