OVH Community, your new community space.

IP Failover - powrót z bridge+wirtualny MAC do zwykłego aliasu


fdsa
21-03-2012, 00:05
Udało się rozwiązać problem. Dla potomnych powiem, że problem nie występuje po wykonaniu tej samej operacji (usunięciu wirtualnego adresu mac) przez managera (wcześniej próbowałem przez MOM). Po usunięciu adresu mac przez managera prawie natychmiast drugi adres zaczął odpowiadać na pingi.

fdsa
20-03-2012, 00:14
Witam, mam pewien problem. Posiadam dedyka kimsufi i dokupiony jeden adres failover. Na początku adres działał jako alias do mojego serwera. Jakiś czas później hostowałem komuś na tym adresie wirtualną maszynę, więc dodałem w panelu "Wirtualny adres MAC dla VPS" i skonfigurowałem virtualboxa w tryb bridge do eth0 hosta, oraz konfiguracją IP gościa wg. instrukcji http://pomoc.ovh.pl/BridgeClient i wszystko działało poprawnie. Jednak nie hostuje już tego wirtuala i chciałbym powrócić do poprzedniej konfiguracji. Maszyna wirtualna wyłączona, po wejściu do panelu i usunięciu "Wirtualny adres MAC dla VPS" po chwili główny serwer przestaje odpowiadać na pingi. Pomaga jedynie dodanie na nowo Wirtualnego adres MAC dla VPS. Co może być tego przyczyną? Pewnie o czymś zapomniałem.
Dodam też że próbowałem tą procedurę robić dwa razy, raz na metodę "co będzie to będzie" a drugi raz najpierw skonfigurowałem na głównym serwerze wirtualny interfejs wg instrukcji http://pomoc.ovh.pl/DodajAliasIp. W jednym i drugim przypadku efekty są takie same.