OVH Community, your new community space.

Problem "2003 Can't Connect to MYSQL server"

michaldinho
16-03-2012, 14:28
Witam.

Posiadam serwer SuperPlan 2011 Mini i w dniu dzisiejszym zainstalowałem na nim Panel Plesk 10.4 CentOS 6 (poprzednio była wersja 9.0 CentOS 5). W chwili obecnej mam problem z połączeniem z MYSQL za pomocą Navicat 8 Lite (ale i MySQL Workbench), gdyż w moim serwisie baza danych zajmuje blisko 100 MB i eksportowanie i importowanie bazy nie udawało mi się za pomocą phpMyAdmin. Gdy miałem panel Plesk 9.0 połączenie było bezproblemowe i mogłem zarówno pobierać jak i wysyłać tak dużą bazę za pomocą Navicat. Obecnie import udał się za pomocą phpMyAdmin (ustawiłem memory_limit 192M, max_execution_time 90, max_input_time 90, post_max_size 160M, post_max_size 128M), ale przy próbie eksportu pojawia się błąd:

Nie znaleziono strony internetowej pod adresem https://IPSERWERA:8443/domains/datab...min/export.php
Błąd 6 (net::ERR_FILE_NOT_FOUND): Nie można znaleźć pliku lub katalogu.
(W Google Chrome)

Przy próbie połączenia z serwer MYSQL za pomocą Navicat pojawia się natomiast błąd:

2003 - Can't Connect to MYSQL server on 'IPSERWERA' (10061)
Próbuję się łączyć tak samo jak wtedy, gdy miałem panel 9.0, czyli:

hostname/ip: IPSERWERA
port: 3306
username / password (jest takie jak na Plesk 9)

Chciałem powrócić do starszej wersji panelu ze starszą wersją MYSQL, ale w chwili obecnej nie jest to możliwe (do wyboru są tylko wersje 9.5 i 10, na których dzieje się to samo).

Prosiłbym o jakąś pomoc w tym problemie, żebym mógł się łączyć za pomocą Navicat.

--------------------

EDIT: Już sobie poradziłem. Zmieniłem "bind-address = 127.0.0.1" w my.cnf na "bind-address = 0.0.0.0" i działa