OVH Community, your new community space.

Attack DdoS, problem.

Skalkator
20-03-2012, 15:51
Napisz jak sprawa się skończyła.

mario1973
20-03-2012, 15:13
Cytat Napisał no4b
DDoS z definicji leci z różnych adresów.
Czepisz się - miał na myśli DoS

M

no4b
20-03-2012, 10:47
DDoS z definicji leci z różnych adresów.

Skalkator
20-03-2012, 10:35
Jak to z jednego adresu IP leci zawsze, to napisz do providera o tym problemie.

no4b
17-03-2012, 09:45
Security to tak skomplikowana działała, że działanie bez gruntownej wiedzy (i doświadczenia) przeklepując "poradnik" zwykle kończy się tak jak w przypadku Twojego kolegi. Poczytaj dokumentacje protokołów sieciowych i iptables.

szpakuziom
17-03-2012, 03:59
Cytat Napisał Arkoso
tibia, minecraft czy warez?
Serwer Team Speak 3
---------

Chodzi o to że to jest dzieciak co mnie atakuje, on to robi z jednej maszynki, nie znacie ludzie jakiegoś poradniczka, który uchroni mnie chociaż przed tym jednym złym Serwerem, najlepiej w iptables, bo tam jako tako łapie te komendy ? Chce prosto zabezpieczyć dedyka, żeby dzieci się nie bawiły, przed profesionalnymi atakami wiem że sie nie zabezpiecze, ale kto będzie ataki robił na Ts'a, chociaż cholera wie.

Kolega co zrobił mi zabezpieczenia zblokował mi serwer, dlatego chce teraz sam sobie zrobić z pomocą jakiegoś poradnika. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Arkoso
15-03-2012, 14:55
tibia, minecraft czy warez?

mario1973
15-03-2012, 09:34
Tak z ciekawości - co masz na serwerze, że ktoś go atakuje ?

Joshua
15-03-2012, 09:17
Z definicji nie zrobisz sobie DDoS z jednej maszyny, to po pierwsze
Po drugie, przed DDoS nie zabezpieczysz się za pomocą firewalla na maszynie. Dobry DDoS po prostu korzysta z usługi którą chce zabić - więc jak wykryjesz czy ktoś Cię atakuje czy też po prostu chce skorzystać z usługi? Limitowanie ilości połączeń per IP niewiele da przy DDoS - po to jest rozproszony, by właśnie nie było jak go wyciąć.
A nawet jeśli założyć że potrafisz zidentyfikować i odrzucić "złe" pakiety - to filtrowanie na maszynie tylko odciąży Ci serwer, ale nie uratuje łącza które zostanie całkowicie zapchane. Ratować mógłby tylko firewall PRZED Twoim serwerem - sprzętowy, płatny - o ile DDoS nie będzie poważny bo wtedy to OVH nie będzie się certoliło tylko podziękuje Tobie za współpracę żeby chronić siebie.
Życzę powodzenia!

no4b
15-03-2012, 07:23
Na dobrze przeprowadzony i odpowiednio duży DDoS firewall na maszynie będącej celem ataku nic nie da.

szpakuziom
15-03-2012, 04:09
Cześć Wszystkim, niedawno byłem ofiarą ataku ddos, jakiś dzieciak dorwał skrypt ddos i sie bawi ;/, kolega zainstalował mi i skonfigurował firewalla, lecz teraz chciałbym go jakoś przetestować, jak moge sprawdzić czy dobrze chodzi ten firewall ? Nie ukrywam że zależy mi jak najszybciej sprawdzić, a nie czekać na kolejny atak, pracuje całymi dniami i nie chce żeby moje Serwery leżały po ataku przez cały dzień. Firewall to Iptables. Chciałem z drugiego dedyka, ale nie mam pojęcia jak bym mógł sam sobie zrobić ddos. Pozdrawiam, szpaku.