OVH Community, your new community space.

odwieczna loteria serwerowo sprzętowa

Spacedust
10-03-2012, 20:13
A jakie masz tam dyski i jak podpięte 3 czy 6 Gbps ?

Spacedust
08-03-2012, 22:18
Cytat Napisał victor
Uważam że nie należy ingerować w sprzęt który się tylko wynajmuje.
Zdziwił bym się żeby nie było aktualizacji, zawsze jakieś są.
Teraz wszyscy producenci będą dodawać obsługę 22 nm

victor
08-03-2012, 21:02
Uważam że nie należy ingerować w sprzęt który się tylko wynajmuje.
Zdziwił bym się żeby nie było aktualizacji, zawsze jakieś są.

Robiłem testy boonie++, na pojedyńczych partycjach, na czystych systemach plików, na początku dysku i w rescue gdzie nic innego nie działało. Wnioski? To kupa g, 5 testów przeprowadzonych jeden po drugim, na pojedyńczym dysku, daje rozbieżności odczytanych parametrów nawet 10 krotne.

Spacedust
08-03-2012, 19:06
Cytat Napisał victor
tylko płyta może być zwiazana (lub fabryczne uszkodzenie dysku). dla potomnych

Kod:
BIOS Information
        Vendor: Intel Corp.
        Version: BLH6710H.86A.0105.2011.0301.1654
        Release Date: 03/01/2011
        Address: 0xF0000
        Runtime Size: 64 kB
        ROM Size: 1024 kB

Base Board Information
        Manufacturer: Intel Corporation
        Product Name: DH67VR
        Version: AAG27177-201
        Serial Number: BTVR124000YB
        Asset Tag: To be filled by O.E.M.
        Features:
                Board is a hosting board
                Board is replaceable
        Location In Chassis: To be filled by O.E.M.
        Chassis Handle: 0x0003
        Type: Motherboard
        Contained Object Handles: 0
Na innym serwerze (też sp best of) mam DH67BL i tam tego problemu nie zaobserwowałem.
Zacznij od aktualizacji BIOS'u: http://downloadmirror.intel.com/2099...leaseNotes.pdf, bo jesteś trochę wersji z tyłu

Arkoso
08-03-2012, 18:00
no ba tak już jest, sam też się co chwilę z jakimś walniętym serwerem użeram, gdzie na innych serwerach ta sama sprawdzona konfiguracja jest ok.

Wkur*ia mnie jedynie to, że technicy ciągle zbywają błędną konfiguracją, widzą przecież że parę razy dziennie serwer leży, a oni, że to soft...

victor
08-03-2012, 16:25
tylko płyta może być zwiazana (lub fabryczne uszkodzenie dysku). dla potomnych

Kod:
BIOS Information
        Vendor: Intel Corp.
        Version: BLH6710H.86A.0105.2011.0301.1654
        Release Date: 03/01/2011
        Address: 0xF0000
        Runtime Size: 64 kB
        ROM Size: 1024 kB

Base Board Information
        Manufacturer: Intel Corporation
        Product Name: DH67VR
        Version: AAG27177-201
        Serial Number: BTVR124000YB
        Asset Tag: To be filled by O.E.M.
        Features:
                Board is a hosting board
                Board is replaceable
        Location In Chassis: To be filled by O.E.M.
        Chassis Handle: 0x0003
        Type: Motherboard
        Contained Object Handles: 0
Na innym serwerze (też sp best of) mam DH67BL i tam tego problemu nie zaobserwowałem.

Spacedust
08-03-2012, 15:08
Podaj mi co tam masz konkretnie:

- procesor
- płyta (jaki BIOS)
- dyski
- kontroler RAID jesli jest

victor
08-03-2012, 05:46
Przeniosłem usługi ze starego serwera w ovh (za mały limit 3TB transferu) na nowy. Oba po dwa dyski i soft raid 1. System i wszystkie dane oczywiście skopiowane 1:1. Na nowym serwerze okazuje się że iowait-y są rzędu 50-65%. Coś jest nie tak. Na starym serwerze były wiekowe dyski 4 latki. Na nowym są świeżutkie dyski. Żadnych błędów na dyskach, żadnych komunikatów w dmesg. Nic. No to przenoszę wszystko z powrotem. No i na starym serwerze wszystko znowu ładnie działa, iowaity nie większe niż 15%. No i co jest? Kontroler na płycie nie wyrabia? A kogo to obchodzi?. Jak ci sie trafi to tak masz. Jak masz z czym porównać to będziesz wiedzieć że coś nie jest tak, a jak nie masz takich możliwości (99% sytuacji) to będziesz podejrzewał 1000 innych rzeczy, szczególnie oprogramowanie.
Każdy problem wynika z oprogramowania? Systemy operacyjne, oprogramowanie zupełnie nie jest pisane z myślą o debugowaniu problemów mogących wynikać ze sprzętu.
Można robić bonnie++. Interpretacja wyników jest bardzo trudna, wymaga wróżbity, a przy tym przeprowadzenie testów na pojedynczym dysku wymaga całkowitego rozwalenia raid-a, a przeprowadzenie testów na nie obciążonym systemie często nie możliwe. Także przeprowadzane testy przeważnie nie mogą byc porównane ponieważ plik był lokowany w innym miejscu na dysku, bliżej środka albo i dalej (różne serwery)
Co zrobić aby z tymi serwerami nie była taka loteria. 9 lat administruje serwerami i stwierdzam że bez zdolności paranormalnych, bycia wróżbitą chociaż, nawet mając serwer nie da się określić wąskich gardeł co do io (a co dopiero na papierze, w ofercie).