OVH Community, your new community space.

UDP w OVH

bart613
07-03-2012, 09:56
Cytat Napisał mario1973
Osobiście nie mam czasu póki co na prowadzenie dochodzenia, ale przypomniało mi się, że na jednym serwerze Teamspeak3 bywa 300 ludzi i chyba nie narzekają na jakość - a to też przecież UDP
Spoko :-) Tak pytałem jakby ktoś wiedział ;-) Nie chciałem nikomu roboty robić.

Może Tobie nie obcieli jeszcze albo jakieś zastosowanie profesjonalne masz czy coś.

I dzięki za odpowiedzi.

mario1973
07-03-2012, 09:51
Osobiście nie mam czasu póki co na prowadzenie dochodzenia, ale przypomniało mi się, że na jednym serwerze Teamspeak3 bywa 300 ludzi i chyba nie narzekają na jakość - a to też przecież UDP

M

bart613
07-03-2012, 09:35
Cytat Napisał mario1973
eeee, aż takich limitów to nie ma żeby wycinali część ruchu udp. Co to za serwerownia by była ? Tylko www na port 80 ?
Też byłem w szoku. Testy iperf pokazują że UDP jest obcięte do 1Mbps. Tyle, jeżeli chodzi o przepustowość. Jeżeli chodzi o ilość*pakietów to nie wiem, ale codec alaw jest dość pakietożerny (chyba jakoś 80 pakietów na sek). Także przy kilku rozmowach muszę w limit pakietowy uderzać (który wygląda na to że jest w okolicach 300-400 pakietów na sekundę).

Nie wycinają całkowicie ale dość agresywnie limitują. Zrobiłem poszukiwania na forum ale nie znalazłem żadnych konkretnych wiadomości dlatego też zadałem pytanie czy ktoś może wie jakie są dokładnie limity.

Na razie przeniosłem wszystko do H. i wszystko znowu działa cacy. Mogłem wykupić dodatkowe IP bez limitów UDP ale jakoś nie chciało mi się w to bawić, pozatym nie widzę sensu płacenia za IP (i nie chodzi o kasę ale zasadę).

Szkoda; OVH staje się miejscem gdzie jedyne co można robić to trzymać backupy, przynajmniej dla mnie.

mario1973
06-03-2012, 12:25
eeee, aż takich limitów to nie ma żeby wycinali część ruchu udp. Co to za serwerownia by była ? Tylko www na port 80 ?

M

maciej
05-03-2012, 21:20
Było na forum, poszukaj.

bart613
05-03-2012, 20:45
Piszę tutaj jako że z supportu zapewne nic konkretnego nie usłyszę.

Czy ktoś wie na jakim poziomie są ustawione limity UDP z zewnątrz / na zewnątrz sieci OVH? Mam domową centralkę na Asterisk, czasem 4-5 rozmów w tym samym czasie (kodek 64kbps więc łącznie dobre 0.4Mbps idzie po UDP) i od kilku tygodni jakość jest znacznie gorsza.