OVH Community, your new community space.

Problem z Kimsufi 16G

Arkoso
02-03-2012, 14:42
Cytat Napisał borec
No właśnie o tym mówię, spróbuj zwiększyć z 3gb np. na 12gb.
12 gb? nie przesadzajmy...4-5 starczy na tym serwerze na serwer z 100 osobami online, a przecież autor nie ma nawet tylu z tego co mówi skoro to test

borec
02-03-2012, 14:18
Cytat Napisał Digitalix
zle patrzysz ss1 jest moje ja używam 3gb ramu dla tego servera a na drugim ss widac dane z htop z servera mojego kolegi i paru innych na innych serverach
No właśnie o tym mówię, spróbuj zwiększyć z 3gb np. na 12gb.

Digitalix
02-03-2012, 13:39
zle patrzysz ss1 jest moje ja używam 3gb ramu dla tego servera a na drugim ss widac dane z htop z servera mojego kolegi i paru innych na innych serverach

borec
02-03-2012, 13:09
Cytat Napisał bart613
To 3GB to nie jest "użycie pamięci" tylko heap size. Ustawienie tego na 16GB zdecydowanie położyło by serwer (tym bardziej że ma uruchomione więcej niż jeden proces) albo przynajmniej spowodowało by masywne swapowanie.

Nie wiem czemu jest u Ciebie na listingu więcej niż jeden proces odpalony -- myślę*że powinieneś zacząć z jednym serwerem minecraft i wtedy zobaczyć co się dzieje. Jak dalej będą takie chocki, zacznij wywalać moduły, może któryś z nich sieje. Jeżeli chcesz się pobawić w hardcore tuning, polecam pogooglać o JMX który da Ci bardzo rozbudowany wgląd w to co Java robi w danym momencie.

Ja bym stawiał na to że właśnie heap szaleje, aczkolwiek ustalenie co jest powodem tych szaleństw zazwyczaj jest tą trudną*częścią roboty...
Przecież nie mówię, żeby ustawiał na 16GB, ale np. na 12GB. AFAIK mc potrzebuje sporo pamięci.

Digitalix
02-03-2012, 12:48
Hymm no aktualnie mam jeden serwer minecraft odpalony i tak szaleje a u kolegi po odpalaniu tych samych plików skok jest prawie nie widoczny w zasobach. Jeszcze spróbuje reinstall systemu i wgram jave i server bez apache i mysql

bart613
02-03-2012, 09:50
Cytat Napisał borec
@Digitalix dlaczego ustawiłeś tylko 3GB ram dla tego serwera, jak masz 16gb dostępne? Pewnie przez to ora procesor.
To 3GB to nie jest "użycie pamięci" tylko heap size. Ustawienie tego na 16GB zdecydowanie położyło by serwer (tym bardziej że ma uruchomione więcej niż jeden proces) albo przynajmniej spowodowało by masywne swapowanie.

Nie wiem czemu jest u Ciebie na listingu więcej niż jeden proces odpalony -- myślę*że powinieneś zacząć z jednym serwerem minecraft i wtedy zobaczyć co się dzieje. Jak dalej będą takie chocki, zacznij wywalać moduły, może któryś z nich sieje. Jeżeli chcesz się pobawić w hardcore tuning, polecam pogooglać o JMX który da Ci bardzo rozbudowany wgląd w to co Java robi w danym momencie.

Ja bym stawiał na to że właśnie heap szaleje, aczkolwiek ustalenie co jest powodem tych szaleństw zazwyczaj jest tą trudną*częścią roboty...

borec
02-03-2012, 08:07
@Digitalix dlaczego ustawiłeś tylko 3GB ram dla tego serwera, jak masz 16gb dostępne? Pewnie przez to ora procesor.

desavil
01-03-2012, 22:55
Tak, tylko to ciągnie procka jak nie wiem.
Na takim serwerze 24G, w którym jest i7 to chyba max 10-15 bukkitów (minecraftów) się postawi. Nie z powodu pamięci RAM, tylko procesora.

Arkoso
01-03-2012, 21:08
Wynajmij administratora.

Przyczyną może być zła konfiguracja m.in np. pluginy, mapy, java.

btw, na jednym z moich serwerów którymi zarządzam jest hostowany minecraft, również 16g... bez problemu przy dobrej konfiguracji działa ok.

podstawą jest java 7 i ramdysk. zainteresuj się tymi dwoma tematami a odczujesz różnicę.

Digitalix
01-03-2012, 16:54
Posiadam od niedawna serwer kimsufi 16G lecz mam z nim mały problem otóż po uruchomieniu serwera minecraft jego load avarage z 0.20 0.23 0.21 do 1.30 1.00 0.95 i server mc zaczyna lagowac. Testowałem pliki serwera u mojego kolegi który tez posiada kimsufi 16g i u niego load avarage wynosi 0.04 0.06 0.03 co jest dla mnie szokujące a w dodatku on posiada 5 serwerów minecraft postawionych. Co może być przyczyną?
Tu są ss tylko load są troche inne
30 graczy na moim z włączonym jednym serverem mc:
http://zapodaj.net/74483373b540.jpg.html

Pare serwerów u mojego kolegi:
http://zapodaj.net/9637326b62a9.jpg.html