OVH Community, your new community space.

znikające ip failover

Arkoso
24-02-2012, 10:59
hahah, teraz to już fajnie się zrobiło, zamawiam po 2 ip do maszyny, a mogę użyć 3. podoba mi się

Joshua
21-02-2012, 10:27
Cytat Napisał no4b
To oczywiście zadziała tylko po co w takim razie jest soapi? Wypadałoby, żeby jednak je naprawili.
A od kiedy jest zepsute, tak w ogóle? Bo już kilka razy korzystałem i jednak jakoś działało... Bywało, że coś się zwieszało przy przełączaniu w panelu i "poganiałem" przez SOAPI - i było OK. Choć generalnie przy failoverach w OVH to jest loteria - przełączy się czy nie przełączy...

no4b
21-02-2012, 07:29
Cytat Napisał desavil
Curlem w PHP, np. logowanie do menagera i wykonywanie czynności.
To oczywiście zadziała tylko po co w takim razie jest soapi? Wypadałoby, żeby jednak je naprawili.

Joshua
20-02-2012, 23:37
Cytat Napisał desavil
Aha, myślałem że zupełnie zepsuli do cna...

Pochwali się ktoś działającymi skryptami?

desavil
20-02-2012, 23:22

borec
20-02-2012, 20:32
Cytat Napisał pisii35
a macie na to jakiś inny sposób?
Przełączać ręcznie przez managera (not cool).

pisii35
20-02-2012, 19:49
a macie na to jakiś inny sposób?

mickula
20-02-2012, 12:03
Cytat Napisał borec
Z IP failover są znacznie poważniejsze problemy, niż z realizacją zamówienia.

Jeśli ktoś używa SOAPI OVH, radzę nie przepinać przez nie IP między serwerami, bo kończy się to fakapem routingu i albo IP w ogóle nie odpowiada, albo routuje na inny serwer niż jest to wykazane w managerze OVH.
Oczywiście opisałem wszystko w ticketach (po angielsku, żeby nie było) ale jedyne co zrobił network admin to wyczyścił routing dla padniętych IP i stwierdził, że już działa...

Ewidentny bug w SOAPI.

Gdyby ktoś z polskiej ekipy OVH był zainteresowany problemem, ticket 936646
miałem już jakiś czas temu dokładnie to samo. co ciekawe dla failoverek ripe problemu nie bylo, jak zglosilem to tak poprawili, ze i te zaczely sie pieprzyc.

borec
20-02-2012, 07:11
Z IP failover są znacznie poważniejsze problemy, niż z realizacją zamówienia.

Jeśli ktoś używa SOAPI OVH, radzę nie przepinać przez nie IP między serwerami, bo kończy się to fakapem routingu i albo IP w ogóle nie odpowiada, albo routuje na inny serwer niż jest to wykazane w managerze OVH.
Oczywiście opisałem wszystko w ticketach (po angielsku, żeby nie było) ale jedyne co zrobił network admin to wyczyścił routing dla padniętych IP i stwierdził, że już działa...

Ewidentny bug w SOAPI.

Gdyby ktoś z polskiej ekipy OVH był zainteresowany problemem, ticket 936646

Arkoso
19-02-2012, 11:56
Cytat Napisał hack
Jeśli to tylko irytacja, to prostym i skutecznym rozwiązaniem będzie zakup dwa razy więcej IP.
Potrzebujesz 10, to kup 20
niekoniecznie. w weekend ostatni nie miałem już gdzie dokupić adresów ip, na każdym serwerze miałem, że zamówienie jest w trakcie i trzeba było do poniedziałku czekać aż wygenerują FV.

hack
19-02-2012, 05:40
Jeśli to tylko irytacja, to prostym i skutecznym rozwiązaniem będzie zakup dwa razy więcej IP.
Potrzebujesz 10, to kup 20

Arkoso
18-02-2012, 21:33
hej, spotkał się ktoś z podobnym problemem co ja?
kupiłem 2 sztuki ip, oplacilem i dostałem natychmiast, dodałem 1 sztuke i przenioslem na inny serwer. drugiej sztuki już nie ma. Nie można jej dodać, zaginęła ...

'Nie masz już więcej dostępnych IP failover. '

to już druga taka moja sytuacja w tym tygodniu. trochę mnie to już zaczyna irytować