OVH Community, your new community space.

OVH Release 2 i zagadkowo (nie)działający mod_rewrite

darein
13-02-2012, 00:28
Udało mi się rozwiązać problem z tym mod_rewrite, wystarczyło dodać AllowOverride All w plikach konfiguracji vhosta oraz do httpd.conf

Options FollowSymLinks
AllowOverride All

Teraz wszystko działa bez zarzutu

borec
12-02-2012, 13:15
Cytat Napisał darein
Wszyscy mówią, że Release 2 jest zły, ale nikt nie potrafi powiedzieć konkretnie dlaczego i co sprawia, że jest nieodpowiednim rozwiązaniem

Więc jeśli zdecydowałbym się na zmiane systemu to który najlepiej wybrać? Plesk 10 oparty na CentOS?
Ja wielokrotnie wypowiadałem się konkretnie na temat tego co w R2 jest złe i skopane, poszukaj. A co do Pleska, to chcesz zamienić jedną kupę na drugą Jeśli chcesz panel, to wybierz DirectAdmina na CentOSie.

darein
12-02-2012, 12:32
Wszyscy mówią, że Release 2 jest zły, ale nikt nie potrafi powiedzieć konkretnie dlaczego i co sprawia, że jest nieodpowiednim rozwiązaniem

Więc jeśli zdecydowałbym się na zmiane systemu to który najlepiej wybrać? Plesk 10 oparty na CentOS?

mlodszy
12-02-2012, 10:21
Że, tak określe, nikt o zdrowych zmysłach na tym forum, ani chyba nawet na ovh nie poleca OVH R2. Nawet wynajmując admina tutaj pierwsze co Ci powie każdy to zmiana na coś normalnego, na czysty system. Niestety, OVH w tej dystrybucji nie postarało się. I dlaczego uważasz że jest promowany? :P Fakt, że jest pierwszy na liście dystrybucji nie oznacza, że jest promowany

Co do tego w jaki sposób zrobić reinstall. Po pierwsze nie własny FTP, a skorzystaj z usługi backup FTP, który otrzymałeś w ramach zakupienia dzierżawy dedyka. Dzięki temu prędkość jakie osiągniesz przy kopii i przywracaniu będą znacznie większe. I nie spędzisz kilku godzin, a kilka minut na przywracaniu kopii.

darein
12-02-2012, 01:14
Rozumiem, niestety przeczytałem negatywne opinie na termat tego systemu już po tym kiedy ta przysłowiowa klamka zapadła i teraz przechodzą mnie ciarki na myśl o reinstalacji systemu i ponownym przenoszeniu kilku GB danych na serwer, no chyba że istnieją jakieś bardziej efektywne metody niż stosowany przeze mnie zrzut plików z serwera na dysk komputera przez FTP i potem ponownie w drugą strone na nowy serwer

Dlatego, kiedy do być może pozornego w pełni poprawnego działania serwisu, brakuje mi tylko dobrze działającego modułu mod_rewrite, ta cała przeprawa od początku wydaje mi się być zbędna ponieważ szczerze mówiąc ten interfejs webmin + ovhm przypadł mi do gustu i jak na kogoś tak zielonego w temacie jak ja zaskakująco łatwo wszystko się konfigurowało.

Jeśli jednak ten Release 2 to zło ostateczne to z chęcią podąże radą "starszych kolegów" mam takie uczucie, że to wszystko wygląda fajnie dotychczas, a później mogą zacząć się problemy z bezpieczeństwem, aktualizacjami itp, itd.

Jeśli jednak przypuszcza ktoś co może być spowodowanym takim dziwnym zachowaniem modułu mod_rewrite, to proszę się nie wstydzić i podzielic wiedzą, z chęcią postaram się to naprawić

Pozdrawiam serdecznie

no4b
11-02-2012, 23:49
Release 2 to kupa. Nie ruszaj, bo śmierdzi.

darein
11-02-2012, 22:25
Nie supportujemy, czyli kto? nie rozumiem? Wydawało mi się, że ten system to będzie dobry wybór biorąc pod uwagę, że jest tak "promowany" przez OVH.

no4b
11-02-2012, 21:13
Nie supportujemy Release 2.

darein
11-02-2012, 20:22
Witam, niedawno zamówiłem dedykowany serwer i zdecydowałem się przetestować system OVH Release 2 działający na Gentoo.

Od ranu napisze, że jestem nowicjuszem i ku mojemu zdziwieniu wszystko ładnie udało się skonfigurować, ale pozostał jeden problem z modułem Mod_Rewrite, który działa... po prostu dziwnie.

ten sam plik .htaccess działający na innym serwerze działa tylko częściowo na nowym. mianowicie nie działa najprostszy rewrite przykładowo

RewriteRule ^index$ index.php [L]

ale już bardziej skomplikowany, z parametrami, np.

RewriteRule ^([^-]*)-([^-]*)$ content.php?id=$1&seo=$2 [L]

lub

RewriteRule ^usun-([^-]*)-([^-]*)-([^-]*)$ ?action=usun&id=$1&adres=$2&kategoria=$3 [L]

działają bez zarzutu.

Sprawa jest o tyle dziwna, że przeglądając moduły w folderze apacza "modules", nie ma w ogóle modułu mod_rewrite, więc zrozumiałym byłoby gdyby rewrite nie działał wcale a nie "częściowo".

Proszę o pomoc i pozdrawiam.