OVH Community, your new community space.

Host na IP rozgłoszeniowym

slawqo
10-02-2012, 13:42
Po rozdzieleniu bloku masz po prostu dostępne osobne adresy IP failover. Są to takie same adresy jak np. 3 Failovery jakie możesz w serwerach ns aktywować bezpłatnie. Zarządzasz wtedy każdym adresem osobno a konfigurujesz je zgodnie z przewodnikiem: http://pomoc.ovh.pl/dodajaliasip
Musisz jednak pamiętać, że rozdzielenie bloku jest nieodwracalne. Nie da się go ponownie "złączyć".

OPTRONET
10-02-2012, 11:57
To chyba możliwie najgorsza konfiguracja. Najprościej nie rozbijac. Z takim rozwiazaniem jakie proponuje slwqo sie nie spotkalem jeszcze. Nie mowie zeby bylo zle ale nigdy nie konfigurowalem tak FailOver.

xradar
10-02-2012, 10:51
Sugerujesz aby z bloku 4 IP zrobić 4 po 1 IP?

Sytuacja jest taka, że mam blok 16IP, który podzieliłem na 4 bloki po 4IP, niestety z każdej 4 mam tylko 3 użyteczne adresy Nie wiem czy taki już podzielony blok mogę jeszcze rozdzielać?

slawqo
10-02-2012, 10:34
Możesz rozdzielić blok i wtedy będziesz miał wszystkie adresy do dyspozycji tak jak pojedyncze adresy IP Failover.

xradar
10-02-2012, 10:27
Witam,

Mam pytanie o możliwość uruchomienia strony na IP rozgłoszeniowym. Załóżmy, że mam blok 4 adresów IP w RIPE. Ustawiam wszystkie 4 w panelu DirectAdmin i na 3 pierwszych strony działają. Niestety na ostatnim adresie IP, który jest adresem rozgłoszeniowym podsieci - strona nie działa.

Czy można uruchomić usługę na tymże adresie?