OVH Community, your new community space.

Wirtualizacja i dostęp do systemu.

slawqo
09-02-2012, 20:00
Zamów do kimsufi jeden adres IP Failover, wygeneruj dla niego wirtualny MAC i skonfiguruj go na tym windowsie zainstalowanym na wirtualnej maszynie zgodnie z przewodnikiem. Wtedy ta maszyna wirtualna będzie miała swój adres IP i będzie widoczna w sieci tak samo jak każdy serwer dedykowany. Będziesz mógł wtedy bez problemu uzyskać do niej dostęp przez RDP

furek
09-02-2012, 15:41
Nie postawisz windowsa na kimsufi bo nie nie ma on KVM..

KAM.Ż
09-02-2012, 15:03
Witam serdecznie,
nie jestem zbyt zaznajomiony z WIRTUALIZACJĄ, i tutaj mam problem.
Chciałem na moim kimsufi zwirtualizować system Windows, zainstalowałęm ProxMox, udało się zainstalować system i widze pulpit w okienku przeglądarki, jednak chcę się podpiąć przez RDP, które operuje na porcie 3389, jednak połączyć się nie da, o ile się orientuję trzeba jakoś przekazać ten port maszynie wirtualnej, instalując linux'a zainstalowałem VirtualBox, na którym Windows zapalił, i przekazałem port 3389 wszystko działa pięknie gdyby nie to że VirtualBox pozwala ustawić max 50% ramu, jak z CPU nie wiem.
Jest jakiś sposób aby postawić system Windows na kimsufi z pliku ISO, aby móc się z nim łączyć na porcie 3389, no i aby korzystał z pełnej mocy kimsufi
Jeśli tak to prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie, jak mówie w tej dziedzinie średnio się znam, co do vKVM słyszałem że się tam da, jednak kiedy w ogóle uruchamiam wyskakuje Network Error: Connection Reset, jest na to sposób ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.