OVH Community, your new community space.

Logi ovh

maciej
08-02-2012, 22:15
Nice, dzięki za odpowiedź.

spo0lsh
08-02-2012, 18:55
Cytat Napisał maciej
Może i tak, ale do tego jest dodatkowy serwer == koszta.
A też mi nic nie przychodzi do głowy jakby można zrobić taką kopie logów - rsync?
VPS lowcost i syslog-ng

amator
08-02-2012, 18:15
Cytat Napisał maciej
A też mi nic nie przychodzi do głowy jakby można zrobić taką kopie logów - rsync?
To wysyłaj powiadomienie na maila z IP, data itp. osoby która się zalogowała na ssh

no4b
08-02-2012, 12:30
http://linux.about.com/od/commands/l...l8_syslogd.htm

maciej
08-02-2012, 12:29

bart613
08-02-2012, 11:09
Cytat Napisał maciej
Ok dzięki za odpowiedź.
[...]i kraker by usunął działalność swoją na serwerze[..]
Możesz logować wszystko na kolejny zewnętrzny serwer... wtedy są dwa serwery do włamania, nie jeden...

maciej
08-02-2012, 09:04
Ok dzięki za odpowiedź.
Bo tak sobie myślałem hipotetycznie, że jeśli miałbym włam na serwer (tylko bez pisania, że słabo zabezpieczony itp. nie ma 100% zabezpieczenia ) i kraker by usunął działalność swoją na serwerze, a w jakiś sposób bym się dowiedział, że był włam, a nie mam jak go wyśledzić. Gdyby właśnie ovh monitorował kto loguje się np przez ssh to by można stwierdzić kto się podpiął i zrobił bajzel...

voldemortsgirl
08-02-2012, 08:37
Śledziemy ruch do i z naszej sieci z netflowów, ale jeśli pytasz czy potrafimy podać kiedy się logowałeś do serwera przez ssh - takich danych nie mamy.

maciej
07-02-2012, 22:09
Mam takie pytanie.

Czy jeśli łączę się z serwerem to czy ovh loguje mój ruch na ich routerach/serwerach. Bo wiadomo, że na serwerze (np: moim) są logi kto logował się do usług (ssh/ftp itd). Ale czy ovh też monitoruje i zapisuje takie logi? Bo wiadomo, że do panelu manager na pewno. Ale czy do serwera.

Dzięki za odp.