OVH Community, your new community space.

Zakup dodatkowego transferu?

desavil
05-02-2012, 12:31
Dobrze wiedzieć, bo pierwsze słyszę :O

SBKch
05-02-2012, 11:28
Cytat Napisał desavil
PS. Nie rozumiem jednej kwestii:
miesięczny limit transferu wychodzącego
czyli transfer przychodzący jest naliczany w inny sposób/osobno?
Transfer przychodzący nie jest naliczany - jest nielimitowany.

furek
05-02-2012, 09:21
No to tak jest
Ja nigdy nie dostałem powiadomienia odnośnie transferu

Advance
04-02-2012, 23:53
Dokładnie jest tak, jak mówi Arkoso.

Arkoso
04-02-2012, 23:20
Potwierdzam informację, codziennie praktycznie dostaję emaile o zużyciu 80 % transferu. Informacja także przychodzi po zużyciu całego(zazwyczaj około 105 %)

desavil
04-02-2012, 23:14
[ksXXX.kimsufi.com] Limit transferu został przekroczony (85 %)
OVH Sp. z o.o.
Ul. Karola Miarki 6-10 lok.3-4
50-306 Wroclaw
Telefon: 71 786 07 00
Faks: 71 786 07 01
E-mail: pomoc@ovh.pl

Witamy,

Na Państwa serwerze dedykowanym ksXXX.kimsufi.com
został przekroczony 85 %
miesięczny limit transferu wychodzącego:

- Limit miesięczny: 15.00 TiB
- Dodatkowy transfer: 2.45 TiB
- Wykorzystany transfer: 14.55 TiB
(transfer wewnętrzny nie jest liczony)

Informujemy, że po przekroczeniu miesięcznego limitu transferu,
przepustowość dla Państwa serwera dedykowanego zostanie ustawiona na 10 Mbps, aż do zakończenia miesięcznego
okresu rozliczenia (2012-02-02).
Przypominamy, że mają Państwo możliwość zamówienia
dodatkowego transferu, po zalogowaniu do panelu klienta
na stronie https://www.ovh.pl/managerv3 wybraniu nazwy serwera,
sekcja "Usługi", "Zarządzanie rozwiązaniami profesjonalnymi",
"Zamów transfer".

Z poważaniem,
Biuro Obsługi Klienta OVH

Godziny pracy: PN - PT: 9-17, SB - NDZ: 10-18
Kapitał zakładowy: 50000,00 zł
Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu
VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Nr KRS: 0000220286
REGON: 9330290040
NIP: 899-25-20-556
PS. Nie rozumiem jednej kwestii:
miesięczny limit transferu wychodzącego
czyli transfer przychodzący jest naliczany w inny sposób/osobno?

amator
04-02-2012, 22:50
Cytat Napisał desavil
Nie zgodzę się z tym. Posiadam kilka serwerów, w kimsufi, kilka z standardowej oferty OVH i na każdy serwer jak przekroczę 80% dostaję powiadomienie na e-mail.

Co do aktywacji nowo zakupionego, to jeżeli płaci się za pomocą punktów ze skarbonki, jest on aktywny po kilku minutach. Natomiast jeżeli płaci się za niego przelewem, np. przez system PayU to aktywacja może trwać nawet 24h, gdyż muszą go ręcznie zaksięgować (tak było w moim wypadku 2 dni temu).

Mam kilka serwerów MG i HG. Przekroczyłem traffik już kilka razy. Nigdy nie dostałem nic wcześniej, dopiero po przekroczeniu.

Możesz pokazać przykładową wiadomość jak wygląda po przekroczeniu 80%?

desavil
04-02-2012, 22:45
Cytat Napisał amator
Widzę że jesteś jakimś klientem PRO który ma więcej opcji niż inni. Kontaktowałem się w tej sprawie z BOK i dostałem informację że nie wysyłają powiadomień żadnych. Dopiero po przekroczeniu transferu, jest wysyłane powiadomienie.
Nie zgodzę się z tym. Posiadam kilka serwerów, w kimsufi, kilka z standardowej oferty OVH i na każdy serwer jak przekroczę 80% dostaję powiadomienie na e-mail.

Co do aktywacji nowo zakupionego, to jeżeli płaci się za pomocą punktów ze skarbonki, jest on aktywny po kilku minutach. Natomiast jeżeli płaci się za niego przelewem, np. przez system PayU to aktywacja może trwać nawet 24h, gdyż muszą go ręcznie zaksięgować (tak było w moim wypadku 2 dni temu).

amator
04-02-2012, 22:36
Cytat Napisał andriu-m
ja sie nie zgodze,

1. standardowo dostajesz mail po przekroczeniu 80%, mozesz skonfigurować wg swoich upodobań przypomnienie w panelu

Widzę że jesteś jakimś klientem PRO który ma więcej opcji niż inni. Kontaktowałem się w tej sprawie z BOK i dostałem informację że nie wysyłają powiadomień żadnych. Dopiero po przekroczeniu transferu, jest wysyłane powiadomienie.

kierownik
04-02-2012, 22:34
Gdzie w panelu można skonfigurować wskaźnik powiadomień o kończącym się transferze? Ja chyba tego nie widzę.

BTW domyślam się, że taki zakup odbywa się automatycznie i nikt nie musi tego ręcznie akceptować? Niestety, ja już czekam kilka godzin, kasę z konta pobrało a transferu nie dodało :/

andriu-m
04-02-2012, 22:29
ja sie nie zgodze,

1. standardowo dostajesz mail po przekroczeniu 80%, mozesz skonfigurować wg swoich upodobań przypomnienie w panelu

2. mozesz dokupywac transfery kiedy chcesz i ile chcesz nawet jak nie wykorzystasz go

furek
04-02-2012, 22:25
1) Nie.
2) Tak.

1) Transfer jest widoczny w twoim panelu w ovh.
2) Zawsze możesz dokupić transfer dla swojego serwera jeżeli pierwotny i każdy kolejny zakupiony złużyjesz.

kierownik
04-02-2012, 20:45
Witam,

Mam kilka pytań o zakup dodatkowego transferu:
- Czy OVH wysyła powiadomienia o kończącym się limicie transferu? Jeżeli tak, to kiedy?
- Czy transfer można dokupić kilka razy w ciągu miesiąca (do tego samego serwera)?