We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

CakePHP, mod_rewrite, themes, itd...

Qba307
03-01-2012, 20:36
Witam.
Mam pytanie dotyczące cakePHP. Czy to można w ogóle odpalić? Bo męczę się z tym dość długo, uprawnienia do plików ustawione jak trzeba, konfiguracja też ok.
W .htaccess pododawałem / na początku przy ścieżce docelowej, próbowałem też z rewritebase.

Pierwszy problem - gdy wpisuję adres powiedzmy taki:
strona.pl/pages/display/home
to skrypt rozpoznaje home jako kontroler, gdy wpiszę adres bez home, to jako kontroler skrypt podaje display... A tymczasem powinno być pages.

Drugi błąd - chciałem używać themes w cake, na localhost wszystko działa idealnie, żadnych problemów, błędów nawet na oryginalnej konfiguracji (.htaccess ). Otóż theme działają, tylko nie działają ścieżki do webroot dla wybranego theme, .htaccess nie przenosi do pliku css/obrazka/itp. tylko dostaję stronę o nieznalezionym kontrolerze, np. cssController...

A kolejny problem to ftp - czasem przesłane pliki są puste, często mnie rozłącza, mam błędy w przesyłaniu... Korzystam z Total Commander i FileZilla.
Ogólnie odnoszę wrażenie, że ovh.pl ma jakieś problemy z konfiguracją, których nie spotkałem na innych hostingach...

Ktoś spotkał się z tymi problemami? Jakieś rady?
Googlowałem i przeszukiwałem to forum przez kilka godzin, ale nie znalazłem odpowiedzi ;/

Aha, posiadam serwer wirtualny Personal.