We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nie mogę ustawić przekierowania www z domeny ;(

vigidomain
15-12-2011, 00:58
Witam,

Mam problem
zarejestrowałem domenę .fr i nie mogę ustawić z niej przekierowania www
w managerze wyskakują mi takie informacje:

Podsumowanie - xxxxxxxx.fr
Domeny & DNS
Data utworzenia: 2011-12-13
Data wygaśnięcia: 2012-12-13

Status: ok
Ochrona: « locked »
Serwer wirtualny
Nie masz dostępu do tego serwera wirtualnego.
Nie jesteś kontaktem.

Emaile
Nie masz dostępu do przekierowań.
Nie jesteś kontaktem.

zgłaszałem to do bok, ale odpowiedzi niespecjalnie mi pomogły

Widzę że Państwa NIC-HANDLE: xxxxxxx-ovh podany jest jako kontakt
administracyjny dla samej domeny (bez serwera).
Czy współdzielą Państwo tę domenę z inną osobą?
Jeśli tak, przekierowanie może zrobić ona, albo zmienić kontakt
techniczny (lub administratora) w Managerze i przypisać Państwa jako ten
kontakt.

nie współdzielę domeny z nikim innym a wszystkie kontakty: techniczny administracyjny i księgowy są ustawione na mnie...........

dodam, że na tym samym koncie mam już 4 inne domeny .fr (w przypadku 2 były to rejestracje z darmowym virtualnym serwerem start1M a dwie "gołe" domenki które jakimś cudem udało mi się podpiąć pod serwer wirtualny choć też trochę kombinowałem ale teraz powtarzam te same kroki i nic).

Gdzieś wyczytałem, że pomóc może ustawienie dns-ów domeny (aktualnie: dns17.ovh.net i ns17.ovh.net) na takie same na jakich jest serwer virtualny dla pozostałych domen (dns20.ovh.net i ns20.ovh.net), ale tutaj znowu zonk:

Numer operacji: 26930204
Domena: xxxxxxxxx.fr
Rodzaj operacji: Aktualizacja DNS
Użytkownicy: [ xxxxxxx-OVH ]

Status: błąd
Wiadomość: DNS update failed. Fix the zone-check error, and relaunch the operation. The error is on dns20.ovh.net/2001:41D0:1:4A8F::1, zone-check message: [TEST présence d'un enregistrement SOA]: réponse refusée par le serveur: (SOA xxxxxxxxxx.fr)

po dwóch dniach bojów chciałem dać za wygraną i przekierować sobie domenę za pośrednictwem zmiany dns-ów na inny hosting i tu znowu pojawiły się schody - wywala mi błąd:

Status: błąd
Wiadomość: DNS update failed. Fix the zone-check error, and relaunch the operation. The error is on ns1.jupe.pl/2001:41D0:1:4A8F::1, zone-check message: [TEST présence d'un enregistrement SOA]: réponse refusée par le serveur: (SOA xxxxxxxxxx.fr)

może ktoś z was coś mi doradzi co robić z tym pasztetem bo powoli opadam z sił..........