We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przekierowanie domeny OVH na hosting/katalog zewnętrzny

RRybak
23-11-2011, 13:46
Dobra, moje pytanie było chyba zbyt standardowe/głupie na szersze zainteresowanie :P

Sprawę załatwiło dogadanie się z adminem serwera hotingowego. Przez redirecty w apachu mam takie rozwiązanie jak chciałem.

Temat wymagalności "rekordu A" i przekierowań zewnętrznych przez CNAME sobie doczytam w wolnym czasie - teraz już jest bez pośpiechu.

Temat można zamknąć, bądź skasować.

RRybak
23-11-2011, 00:00
Hej,

Nie mogę znaleźć na forum żadnego info, które by dokładnie opisywał mój problem, a wyszukiwanie w sieci odnośnie frazy "pole A" zakrawa semantycznie o zawał...

Z góry zaznaczam, że jestem totalnym laikiem - to moja pierwsza zakupiona domena, ale próbuję się czegoś NAUCZYĆ i grzebię już od doby - bez rezultatu. Jeśli temat już istnieje, to proszę o linka, lub jakich fraz użyć. Póki co szukam przez "przekierowanie domeny na katalog", ale tu większość kieruje na serwery OVH i multidomeny (których to nie mam w swoim pakiecie i pewnie mnie nie dotyczą).
Pakiet OVH podstawowy - czyli domena + (na wszelki wypadek) hosting 1M (niewykorzystywany obecnie).

No ale, w skrócie. Kupiłem domenę .pl w OVH. Stronkę mam gdzieś na "http:/wspolny.serwer.pl/~mojkatalog", albo jak kto woli także pod "mojkatalog.wspolny.serwer.pl"

Chciałbym podpiąć kupioną domenę pod moją stronkę i teraz tak:
1. Ustawiam rekord A na serwer adres IP "wspolny.serwer.pl", dajmy na to "123.123.234.234". Oczywiście - niestety - załaduje się stronka główna
tego serwera, a w rekordzie "A" nie można wskazać katalogu
2. Próbuję ustawić "przekierowanie WWW" OVH z panelu, ale:
- "widoczne" daje mi adres katalogu w pasku adresu
- "niewidoczne" tworzy mi ramki (frameset), na co się zgodzić nie mogę (z różnych względów)
3. Próbuję dopisać CNAME całej domeny czyli "nowadomena.pl" (bez subdomeny) na "mojkatalog.wspolny.serwer.pl", to mi pisze, że
"istnieje już wpis DNS w polu A". Pola A nie można usunąć.
4. Meta refreshe, onbody.load i inne magiczne tricki mnie nie interesują, bo wpływają na pozycjonowane. Chciałbym być widoczny "na starcie".

I teraz:
1. Usłyszałem, że "pole A" nie jest obowiązkowe i powinno dać się to załatwić przez CNAME (przekierowanie całej domeny na inny alias, z zachowaniem paska adresu) - tak jak dopisanie "www." do "nowadomena.pl", tyle że wskazywałoby na inną część świata.
Niestety "pole A" przyjmuje tylko adres IP, pozbycie się błędu "istnieje wpis w polu A" jest niemożliwe, gdyż najwyraźniej OVH (albo jakiś standard) wymusza istnienie tego wpisu. Odpada więc pewnie póki co CNAME dla całej domeny.
2. Usłyszałem z innych źródeł, że właściciel serwera ze stronką "wspolny.serwer.pl" może jakoś ustawić przekierowanie na tym ogólnym adresie IP, żeby moja "nowadomena.pl" kierowała do mojego katalogu użytkownika.

Cel:
Chciałbym mieć zawsze prawidłowy adres w przeglądarce np. "nowadomena.pl" (całościowo) albo "nowadomena.pl/download/opis.html" (konkretne pliki)

Pytania:
1. Czy jest jakiś sposób, żeby załatwić to jednak przez CNAME ustawiając jakoś "zaawansowanie-ręcznie" wpisy przez te "importy/eksporty sfery DNS".
2. Czy wpisy na serwerze docelowym, to jest normalna praktyka, czy podchodzi pod jakieś "hakierstwo" i - co najważniejsze, czy htaccess
samo wie skąd brać pliki dla "nowadomena.pl", czy też po prostu zrobi chamski redirect" i będę widział w pasku adres swojego podkatalogu...
3. Czy powinienem jakoś modyfikować wpisy NS? Domena "należy" do OVH, czyli chyba nie powinienem tego dotykać? Spotkałem na forum wpisy typu
"przepisz DNSy na hosting".. :/