We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

miniCloud jako serwer "pomocniczy"

grlux
22-12-2011, 11:41
witam

pierwsze testy serwera minicloud wyglądają bardzo zachęcająco. Kompletna strona przeniesiona na minicloud śmiga aż miło, jednak ze względu na brak stałego adresu IP nie jest to oczywiście rozwiązanie docelowe.

Pozostawiłem więc "trzon" mojej strony (php, css, @font-face) i przeniosłem na serwer minicloud:
- moje skrypty CGI
- pliki PDF, ZIP
- część plików graficznych
- bazę danych MySql

I tu pojawia się mój problem: baza MySql ustawiona na host=tymczasowe IP działa niestabilnie, co pewien czas wyświetlając mi błąd braku połączenia do bazy. (Ta sama baza, która pracuje bezproblemowo wywoływana z serwera minicloud jako host=localhost). Czy przyczyny mam szukać w konfiguracji MySql na serwerze mincloud, czy może być to coś innego?

grlux
07-11-2011, 21:07
dzięki..
"niedogodność" to to jest, ale do przeżycia przy sporadycznym użyciu (ręczne poprawki w pliku php ze zmiennymi)

slawqo
07-11-2011, 20:51
W minicloud nie masz stałego adresu IP. Przy każdym uruchomieniu maszyna dostaje inny IP. Nie wiem czy to jest jakiś problem dla Ciebie, ale taką "niedogodność" znam

grlux
07-11-2011, 20:08
na początek witam na forum,

zastanawiam się nad zastosowaniem miniCloud jako pomocniczego, drugiego serwera dla mojej strony, ale nie mogę znaleźć dokładniejszych informacji o miniCloud ani w poradnikach OVH ani na forum kimsufi.pl...

Konkretnie myślę o posiadaniu skonfigurowanego, wyłączonego serwera miniCloud, którego włączałbym na okres większej liczby wizyt na mojej stronie (która jest na serwerze wirtualnym ovh)

czy jest to realne, czy są jakieś ograniczenia, które mi to uniemożliwią