We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Podpięcie domeny pod hosting

silesian
17-12-2011, 21:19
To w końcu jest jakieś sensowne i proste wytłumaczenie/ rozwiązanie tego problemu ?
Wlasnie próbuję zmienić DNS na w nazwa.pl i dostaję komunikat z tematu.
Proszę o odpowiedz za która z gory dziekuje

lublinianin
26-11-2011, 18:35
Witam szanowne grono.

Posiadam stronę na darmowym hostingu - http://www.uslugibudowlane.c0.pl i chciałbym ją przenieść na płatny hosting bo te reklamy nie wyglądają za profesjonalnie.
Czy w tym wypadku mogę przenieść tylko zawartość strony ale adresu już nie mogę, tak?

maxix
07-11-2011, 14:18
Ostatnio są problemy z takim połączeniem jaki piszesz - ns10.az.pl nie odpowiada wogóle - jest niedostępny dla świata. Pisz do az.pl niech ten problem rozwiązują. Miałem ten sam problem u klienta - zmieniliśmy na moje serwery DNS z przekierowaniem na IP serwera az.pl i działa do dziś bez problemu.

nielogiczny
07-11-2011, 10:59
Cytat Napisał slawqo
Serwer ns10.az.pl nie odpowiada strefą dla tej twojej domeny. Sprawdź konfigurację strefy na serwerach az.pl i upewnij się, że podajesz prawidłowe serwery dns. Jak wszystkie serwery, które chcesz podać będą odpowiadały to ze zmianą nie będzie problemów.
Takie mam dane podane w panelu klienta az.pl

Pawelkacz
07-11-2011, 05:23
Heh, tez wcześnie miałem domenę w az.pl serwer w nazwa.pl a potem znalazłem tanio i pewnie w mniej znanej firmie www.uti.pl, i domena i hosting wszystko działa elegancko

slawqo
06-11-2011, 22:06
Cytat Napisał nielogiczny
Witam,
"Strefa SOA dla domeny xxx.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ns10.az.pl"
Serwer ns10.az.pl nie odpowiada strefą dla tej twojej domeny. Sprawdź konfigurację strefy na serwerach az.pl i upewnij się, że podajesz prawidłowe serwery dns. Jak wszystkie serwery, które chcesz podać będą odpowiadały to ze zmianą nie będzie problemów.

nielogiczny
06-11-2011, 17:42
Witam,

Mam problem z podpięciem domeny OVH pod hosting az.pl a mianowicie:
Zaparkowałem domenę w cpanelu na az.pl wczoraj wieczorem a dziś chciałem zmienić DNSy na domenie w OVH i gdy wpisałem DNSy jakie podaje az.pl wyskoczył mi błąd
"Strefa SOA dla domeny xxx.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ns10.az.pl"

Proszę o pomoc