We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dedyk - pilne zlecenie

najdmen
21-10-2011, 16:02
Cytat Napisał Grooveman
BARDZO PRZEPRASZAM! Ale ja NIE JADĘ po IONIC!!!!! Przeczytaj uważnie, co napisałem. Ze zrozumieniem. Nie mam pretensji do IONIC. Zrobili co mieli zrobić. Napisałem wyraźnie, że ja nie potrafię sprecyzować, co jest nie tak. Potrzebuję w tym pomocy.
Pozdro
Groover

sprawa już nieaktualna. Konfiguracją serwera zajął się osobiście autor SOBI PRO i ustawił wszystko jak trzeba :-)
Pozdro
Groover
Pewnie przestawił jakiś chmod - o czym Panu pisaliśmy,
przywykliśmy do tego że klient do nas pisze czego oczekuje i to robimy, niestety zgłoszenie typu "nie działa sobi pro" wiele nam nie mówi - my administrujemy serwerami nie modułami do cms joomla.

Grooveman
20-10-2011, 13:38
BARDZO PRZEPRASZAM! Ale ja NIE JADĘ po IONIC!!!!! Przeczytaj uważnie, co napisałem. Ze zrozumieniem. Nie mam pretensji do IONIC. Zrobili co mieli zrobić. Napisałem wyraźnie, że ja nie potrafię sprecyzować, co jest nie tak. Potrzebuję w tym pomocy.
Pozdro
Groover

sprawa już nieaktualna. Konfiguracją serwera zajął się osobiście autor SOBI PRO i ustawił wszystko jak trzeba :-)
Pozdro
Groover

ubunciak
20-10-2011, 13:11
Nie jedź po IONIC, może być tysiąc powodów dlaczego są takie błędy i wcale nie jest wykluczone, że mają rację zwalając to na joomle-sroomle, to strasznie badziewny kawał softu.

Serwer można skonfigurować na tysiąc sposobów i wcale nie oznacza, że jakiś inny to jest zły.

Inna sprawa, że sie nie dogadaliście co tam ma być i jaki jest zakres pracy. Bo jak u mnie klient płaciłby za np. dziurawy serwer byle mu działało to bym zrobił dkładnie tak jak chce uprzedzając go 100x o tym, że to niebezpieczne i na własne ryzyko.

pozdro

Grooveman
20-10-2011, 12:23
witam,
mieliśmy postawiony system z komponentem SOBI PRO na wirtualnym serwerze KEI i wszystko działało. Okazało się, że baza firm urosła do takiej objętości (ponad 80 MB), że na wirtualnym serwerze strona "stała". Zapisywanie nowej firmy bądź edycja już wpisanej trwała ponad 4 minuty :-( Przenieśliśmy więc stronę na serwer dedykowany w OVH (serwer z dystrybucją Debian 6.0 (Squeeze) 64 bit). Serwer przygotowała firma IONIC. Niestety, po przeniesieniu serwisu pojawiły się 2 problemy:

1) nie można obejrzeć od strony admina już dokonanych wpisów klikając na "Wszystkie wpisy". Pojawia się komunikat:
Błąd serwera
W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony http://portal-firma.pl/administrator....entries&pid=1. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.
Oto kilka propozycji:
Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer.

2) nie można dopisać nowej firmy ze strony internetowej od frontu (od admina można) - po zatwierdzeniu zapisu nowej firmy pojawia się komunikat:
500 - Nie można zapisać do pliku /tmp/edit/2011-10-18_22-10-42_85-221-175-109/post.var

Ilość Logów błędów jest spora, ale nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. To nas przerasta. Poza tym klikając na "Sprawdzenie systemu" SOBI PRO przy wszystkich funkcjach pojawia się komunikat "Zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedź. Pomijam". Podejrzewam, ze problemy wynikają z niewłaściwej konfiguracji dedyka. Firma IONIC cieszy się dobrymi opiniami, a ja nie bardzo potrafię wyszczegółowić niezbędne parametry serwera. Na opisany powyższy problem z niemożnością przeprowadzenia sprawdzenia systemu firma odpisała mi, że:
"a tp zapewne dlatego, że nie zostawiliśmy luk w zabezpieczeniach serwera a Pana joomla używa jednej z archaicznych i niebezpiecznych dla serwera www / systemu plików funkcji php. Jak Pan mi ją poda chętnie ją odblokuję (na Pana ryzyko oczywiście). "

Dziwne jest to, że od frontu katalog SOB PRO działa, wyszukiwarka prezentuje firmy itd.
Nie możemy sobie z tym poradzić :-( Potrzebuję pomocy w zdiagnozowaniu i naprawieniu tego problemu oraz takiego ustawienia serwera dedykowanego, żeby odzyskać pełną funkcjonalność SOBI. Zainteresowanych proszę o kontakt. Czekam na oferty.

Pozdrawiam
Groover