We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ograniczenie liczby wprowadzonych rekordów w czasie

no4b
18-10-2011, 13:17
Trzeba by w bazie przechowywać datę dodania rekordu, wybierać rekordy w określonym przedziale czasowym, pogrupować po HOUR(data) (lub innej funkcji w zależności od potrzeb) i zobaczyć czy już więcej niż chciałeś. Oczywiście rozsądnie byłoby to wrzucić w funkcję, która zwróci boolean w zależności od spełnienia warunku. Dokładny opis tych wszystkich rzeczy, o których napisałem znajdziesz oczywiście w dokumentacji. Dla początkującego to niekoniecznie będzie trywialne zadanie.

kanclerz
18-10-2011, 12:59
Czy jest możliwe z poziomu bazy np MySQL wprowadzenie ograniczeń co do liczby wprowadzanych rekordów w określonym czasie. W mojej aplikacji użytkownicy logują się na swoje konta i zamawiają produkty. Mam jednak problem z wbudowaniem ograniczenia które pozwoli na zamówienie 10 rekordów w ciągu 24 godzin. Jeśli jest jakieś rozwiązanie to mile się z nim zapoznam lub poproszę o jakąś podpowiedz to może sam dojdę do reszty. Jestem początkującym użytkownikiem MySQL