We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Internal error - cóż to takiego?

Rysiu
12-09-2011, 15:20
Cytat Napisał ksysinek
Mówi ci o tym, że wystąpił także błąd podczas parcowania strony błedu (lub podales złą lokalizację). Ustaw najpierw prostą stronke w html i zobacz czy działa.
Wpisy są dobre - np. strona z błędem Not Found działa dobrze.

Cytat Napisał ksysinek
A jesli shoutbox odświeżający się co 1sek nie generuje dużego obciązenia SQL to mamy rozbieżne poglady na ten temat.
To że generuje obciążenie i to w porównaniu do innych skryptów duże to jedno, ale czy generuje na tyle duże obciążenie aby przy jednym użytkowniku online baza nie wyrabiała?

Nie ma problemu - zmienię czas na 20 sekund. Wtedy wchodzi 20 osób online i kaplica?

Cytat Napisał ksysinek
I po trzecie, pokaz prosze, co to za strona.
Strona jest w takiej fazie, że chociażby ze względów bezpieczeństwa nie ma powodów by na szerokie wody ją puszczać.

Czy mam możliwość wglądu w jakieś statystyki dotyczące serwera MySQL (ilość zapytań, połączeń do bazy)?

OPTRONET
12-09-2011, 09:09
Kod:
.Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Mówi ci o tym, że wystąpił także błąd podczas parcowania strony błedu (lub podales złą lokalizację). Ustaw najpierw prostą stronke w html i zobacz czy działa.

A jesli shoutbox odświeżający się co 1sek nie generuje dużego obciązenia SQL to mamy rozbieżne poglady na ten temat.

I po trzecie, pokaz prosze, co to za strona.

Rysiu
11-09-2011, 22:24
Nie wiem czy to od tego ale w logach errorów mam cały czas coś takiego:

suexec policy violation: see suexec log for more details
Premature end of script headers: ShoutBox.php,
Trudno mi określić ale dziennie jest ich ponad tysiąc, a tylko ja coś cały czas robię na stronie.

Do tego dodałem własne strony błędów ale teraz wywalił mi gdy byłem zalogowany taki error:

Kod PHP:
Internal Server Error

The server encountered an internal error 
or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administratorpostmaster@domena.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionallya 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request
Czyli jakimś sposobem nie mógł załadować mojej strony z błędem. Tą stronę mam zrobioną tak, że gdy mam sesję z zalogowanym userem to łączę się z bazą i wyświetlam niewielkie standardowe menu usera wraz z błędem na dole strony, gdy nikt nie jest zalogowany to wyświetlam jedynie błąd.

Wydaje mi się, że nie mógł załadować strony błędu bo miał problem z bazą. Na stronie mam shoutboxa napisanego w AJAX'ie. Działa on w ten sposób, że co sekundę zerka do bazy, patrzy czy ktoś coś napisał i ewentualnie wypisuje. Ustawiłem aby sprawdzał wiadomości co sekundę i wydaje mi się, że nie powinno być to problemem (teraz tylko sam testuję stronę) bo przecież jak zwiększę np. na 10 sekund to wtedy 10 osób też powinno bezproblemowo korzystać.

Co jest jednak z tymi błędami w logach? Ktoś już miał taki problem i opisał go tutaj: http://forum.webrankinfo.com/problem...h-t106627.html Coś tam ponoć zmiana uprawnień pomogła. Ktoś miał wcześniej z tym styczność?

slawqo
11-09-2011, 20:59
Logi znajdziesz w panelu manager w sekcji "Serwer wirtualny->Statystyki".
Są one dostępne pod adresem https://logs.ovh.net/twoja_domena.pl/ - dane logowania są takie same jak do panelu manager v3.

Rysiu
11-09-2011, 18:27
Cytat Napisał ksysinek
Obstawiam źle skonfigurowane .htaccessy lub zbyt dużo zapytan do MySQLa na raz. W pliku .htaccess ustawiasz własną stronę błędu i pozbywasz się irytującej białej strony
Zapytań owszem mam sporo ale daleko mi do wartości generowanych przez niektóre CMS'y. Z tego co czytałem kiedyś potrafią one do składania jednej strony potrzebować nawet 20 zapytań.

U mnie raczej zbyt wielu zapytań nie ma. Do tego gdyby był problem z zapytaniami podczas składania jakiejś strony to chyba zawsze on by występował w danym momencie, a nie raz tutaj raz tam, a zazwyczaj to wcale.

Logi z błędami są gdzieś zapisywane?

OPTRONET
11-09-2011, 18:18
Obstawiam źle skonfigurowane .htaccessy lub zbyt dużo zapytan do MySQLa na raz. W pliku .htaccess ustawiasz własną stronę błędu i pozbywasz się irytującej białej strony

Rysiu
11-09-2011, 15:41
Piszę własny skrypt. Jest on dość rozbudowany (ala prawdziwy CMS można byłoby powiedzieć).

Mam jednak drobny problem. Czasem gdy chodzę po stronie wyskakuje mi komunikat:

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, postmaster@domena.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
Nie dzieje to się w określonym miejscu, a tak jakby losowo. Gdy powtarzam sekwencje z momentu pojawienia się błędu nie wyskoczy on już drugi raz w tym samym miejscu, a kiedyś pojawi się już w innej lokalizacji. Dzieje się to żadko ale jednak biała strona z błędem może zdenerwować niezorientowanych użytkowników.

Czy gdzieś w panelu mam możliwość sprawdzenia logów błędów aby dojść co jest nie tak?
Czy mogę zmienić treść komunikatu?