We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Domena + mail + google apps

karawela
21-08-2011, 11:07
Dzięki... z trudem poradziłem sobie Jeden mail do testu doszedł.
A czy mógłbym wkleić na forum screena z ustawień DNS do sprawdzenia? Nie wiem czy czegoś tam nie pomieszałem lub może coś jest niepotrzebne i usunąć?

slawqo
20-08-2011, 22:50
Cytat Napisał ksysinek
Po stronie OVH wystarczy edycja pól MX w strefie DNS. Logujesz się do managera, wybioeraszdomenę, wchodzisz w Serwer wirtualny > Domeny & DNS > Strefa DNS i edytujesz lub usuwasz & dodajesz od nowa pola MX z takimi wartościami, o jakie prosi google.
Oczywiście wszystkie te czynności wykonujesz w panelu manager ovh gdy domena korzysta z serwerów dns ovh. Jeżeli korzysta z innych serwerów dns to takie zmiany w naszym panelu nie przyniosą żadnego skutku. Musisz wtedy ustawić odpowiednie MX'y na serwerach z jakich korzysta twoja domena.

OPTRONET
20-08-2011, 19:53
Google na swoich stronach tłumaczy to łopatologcznie, wręcz "jak chłopu na rowie". Po stronie OVH wystarczy edycja pól MX w strefie DNS. Logujesz się do managera, wybioeraszdomenę, wchodzisz w Serwer wirtualny > Domeny & DNS > Strefa DNS i edytujesz lub usuwasz & dodajesz od nowa pola MX z takimi wartościami, o jakie prosi google.

karawela
20-08-2011, 09:31
Witam, kupiłem domenę w ovh. Zarejestrowałem się w gmail i poprzez google apps zrobiłem sobie maila o takiej samej nazwie jak kupiona domena. Problem teraz z przekierowaniem maili na pocztę. Czytałem coś o CNAME i MX i przy tym drugim mam problem z konfiguracją. Mam teraz do Was pytanie, czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku jak to skonfigurować? Ewentualnie jakiś dobry poradnik how to? Czytałem pomoc google apps, lecz dla laika w takich sprawach to dość trudne... Z góry dzięki za każdą pomoc