We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Prawa autorskie

Robster
16-08-2011, 22:44
No sprawa rozwiązana, widać koleś się trochę przestraszył.

Ale jak palcem nie kiwnie? Jak cię okradną na ulicy, to policja nie będzie ścigać nikogo dopóki nie przedstawisz faktur na każdą skradzioną rzecz i numerów każdego z banknotu? Po to są licencje na stronie itp. że każde skopiowanie treści równoznaczne jest z kradzieżą. W innym wypadku nie miałoby to żadnego sensu.

hdmagic
16-08-2011, 14:32
No to się poważnie mylisz.
Jeśli nie masz dokumentów urzędowych, potwierdzających twoje prawa to nikt palcem nie kiwnie, a i raczej nie masz co zawracać sobie policja i sądem głowy, bo stoisz na straconej pozycji.

Robster
16-08-2011, 14:19
Jako dowód mojej własności wystarczy korespondencja, z osobą która naruszyła moje prawa i wyraźnie z niej wynika, że przywłaszczył sobie moje dzieło. Poza tym pod kursem widniej mój podpis, którego nawet nie spróbował usunąć, by zatrzeć ślady.
Szkoda mi zachodu by iść z tym na policje czy wytaczać sprawy, dlatego mam nadzieję, że pod naciskiem administratora serwera wycofa się z publikacji.

hdmagic
16-08-2011, 14:05
Oczywiście masz dokumenty, którymi możesz poprzeć prawa własnościowe?

Prawa na zasadzie "bo ja to zrobiłem, to moje logo, to mój wzór, grafika itp", bez poparcia odpowiednimi dokumentami, certyfikatami, licencjami, patentami są nic nie warte.

Robster
16-08-2011, 00:14
Napisałem i czekam. Mam nadzieję, że coś z tego będzie, a przynajmniej otrzymam jakąś odpowiedź.

tsw
15-08-2011, 13:10
Proste pisz na pomoc@ovh.pl

Robster
15-08-2011, 11:57
Witam

Czy jeśli strona postawiona na serwerze ovh.pl łamie prawa autorskie (moje), mogę w jakiś sposób poprosić administratorów serwera o wymuszenie usunięcia tych treści?
Sądzę, że zgłaszanie całości na policję itp. będzie kosztowało więcej zachodu niż rzeczywistych korzyści z wygranej sprawy, a sprawa jest oczywista, bo pod treścią jest mój podpis, a zgody na ich umieszczenie nie wyraziłem. Właściciel strony ignoruje wiadomości ode mnie.

Pozdrawiam.