We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Forward - przekierowanie maili - Problem

OPTRONET
15-08-2011, 12:56
Wcześniej piszesz, ze nie masz i nie będziesz miał DA a teraz chcesz, żeby działało jak w Direct Adminie. Zaprzeczasz samemu sobie. Skoro nie masz systemu pocztowego serwer będzie odbijał wszytskie maile. Skonfiguruj sobie chociażby Exima jako Interent site albo qmail, utwórz w systemie uzytkownika admin i umieść mu plik .qmail w katalogu domowym. Polecam twojej uwadze:
Kod:
man forward

ghostpl
15-08-2011, 12:28
domena na dnsach własnych, a systemu pocztowego nie mam żadnego, chce by wyłącznie przekierownaie działało tak jak w direct adminie uzywało się "forward", poczta bezpośrednio na gmaila leci i nigdzie więcej.

OPTRONET
15-08-2011, 10:22
Więcej szczegółów! Domenę masz na DNSach OVH czy włąsnych? Z jakiego systemu pocztowego korzystasz ? (postfix, exim) i czy masz go opartego o systemowych uzytkownikow czy wirtualnych?

ghostpl
15-08-2011, 10:17
Witam, serdecznie

Czy mogłby ktoś poradzić mi jak i gdzie skonfigurować przekierowanie maili z
admin@domena.pl na mojego prywatnego gmaila?

PHP version: 5.3.2-1ubuntu4.7ppa5~lucid1
nginx

nie mam i nie będę miał direct admina czy podobnych ( dlaczego nie? odpowiedz : http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=14240 ).

Dlatego chciałbym uzyskać pomoc jak ręcznie można to skonfigurowac