We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Baza danych - zainstalowany moduł wordpress

kaszanas
11-08-2011, 21:30
Ok, rozumiem. Skoro tak to prędzej czy później będę musiał wyciągnąć tą bazę danych i przejeść na wyższy pakiet, tylko studiując link który mi podałeś nie rozumiem tego punktu o zabezpieczeniu, łopatologicznie ujmując musze utworzyć 2 pliki: pierwszy .htpasswd w którym będzie byle jaki użytkownik i byle jakie hasło (musi być zakodowane ale jakim programem?), potem tworzę plik .htaccess wypiełniam danymi itd. Tutaj pojawia się kolejne pytanie gdzie te oba pliki umieścić w głównym folderze ze stroną? Tylko czy to nie będzie wtedy potrzebowało hasła aby wejść w ogóle na moją stronę?

slawqo
11-08-2011, 19:56
Nie, limit wielkości takiej bazy jest taki sam jak w przypadku bazy z twojej oferty hostingowej. Czyli jak masz Personal z bazą 25MB to baza zainstalowana wraz z modułem też może mieć max 25MB

kaszanas
11-08-2011, 19:20
Czyli łopatologicznie moja baza danych na zainstalowanym modułowo wordpresie może spokojnie przekroczyć te 25mb, bez obawy o sypnięcie się jej z tego powodu pewnego dnia?

slawqo
11-08-2011, 15:29
Do bazy danych zainstalowanej wraz z modułem można się dostać przy pomocy "własnego" phpmyadmin'a. Zobacz przewodnik: http://pomoc.ovh.pl/instalacjaphpmyadmin

baza taka nie jest liczona do limitu z danej oferty więc możesz w panelu manager założyć sobie nową bazę, i do niej wgrać całą zawartość bazy "modułowej".

Na koniec musisz jeszcze w pliku wp-config.php na swoim serwerze zmienić parametry dostepu do bazy (host, login, hasło) na takie jakie dostaniesz po założeniu tej nowej bazy w panelu manager.

kaszanas
11-08-2011, 13:33
Chciałbym się dowiedzieć jak mogę wyciągnąć bazę danych z zainstalowanego modułowo wordpressa. Myślałem że instalując modułowo zaoszczędzę chwilę czasu, a tymczasem wdepnąłem w niezłe *****. Dodałem już kilkanaście wpisów, zainstalowałem już różne modyfikacje, skórki itd. Tymczasem dzisiaj zaczęło się coś ścinać więc myślę wejdę do phpmyadmina i zobaczę co tam słychać, jakie było moje zdziwienie jak nie zobaczyłem żadnej bazy danych. Proszę Was o pomoc jak wyciągnąć tą bazę danych dodać jako swoją i powiązać z istniejącym już wordpressem.

edit. Jestem na serwerze wirtualnym personal z 1 bazą danych, więc nawet drugiej nie mogę utworzyć, więc ewentualnie jeśli nikomu nic nie przychodzi do głowy to proszę powiedzieć jak usunąć tą co już jest.