We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak to wygląda teraz?

Johnny
06-08-2011, 20:33
Coś chyba jest nie tak z konfiguracją po mojej stronie.

ollerm
04-08-2011, 21:29
Nie rozumiem Twojego problemu mojadomena.pl otwiera się poprawnie chociaż nsxxxx.ovh.net nie odpowiada.

Johnny
04-08-2011, 16:13
Owszem, mam powyższy wpis w vhosts wpisany.

Nie mam pojęcia czego to może być wina, hmm.
Ale mam wrażenie, że poprzednim razem moje vhosty wyglądały inaczej.

Skoro rekordy DNS są poprawne, tj. nsxxx.ovh.net, sdns2.ovh.net, to bardzo dziwne.
Cóż, rekordy jako tako wskazują na mój serwer, bo jednak problem widnieje jakby po stronie określenia lokalizacji dla danej subdomeny.

Jak wygląda sprawa z tym IP Fail.over, konieczne jest kombinowanie coś z tym adresem, czy to właściwie na jedno wychodzi...

giasek
04-08-2011, 10:22
DNSy nsxxxx.ovh.net oraz sdns2.ovh.net są poprawne. W managerze dodajesz domenę do secondrady dns.

Kod:
NameVirtualHost *:80
masz w apacheu wpisane ?

Johnny
04-08-2011, 00:44
Witam.

Dawno mnie tu nie było, aczkolwiek ostatnim razem, gdy miałem serwer dedykowany w OVH, dns'y jakie musiałem wpisać w moim panelu domenowym (az.pl), to identyfikator serwera, oraz dns13.ovh.net, ns13.ovh.net

Jednak teraz ustawiłem:

nsxxxx.ovh.net oraz sdns2.ovh.net

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa teraz?

Dodałem domenę w managerze, w Az.pl, mam ustawione pola A, wraz z subdomenami, problem mój wygląda w ten sposób,
iż domena główna działa, aczkolwiek gdy wchodzę na subdomenę, wyświetla ona treść głównej strony, być może to błędna konfiguracja vhostów?

Chciałbym, by subdomena ja, wyświetlała pliki ze ścieżki 'ja', po prostu by była to oddzielna lokalizacja niż domena główna.

Tutaj zamieszczam wpisy w httpd-vhosts.conf (system freebsd 8.2, apache22)

DocumentRoot /usr/local/www/apache22/ja
ServerName ja.mojadomena.pl

DocumentRoot /usr/local/www/apache22/data
ServerName www.mojadomena.pl
ServerAlias mojadomena.pl

Proszę o jakąkolwiek pomoc czy wskazówki, wszystkie treści na wagę złota, mam wątpliwości co do tych vhostów...

Pozdrawiam serdecznie, Jacek.