We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[Zapłace za naprawe] Problem z mysqlem

ghostpl
15-08-2011, 10:00
Cytat Napisał dzimi
jak to nie zadziała jak zadziała ? :>

nie z przymiotnikami piszemy razem
osobiście w tym nie siędzę ale z tego co mi Panowie z forum ovh powiedzili to różnią się wersje php i będzie szansa że całość się posypie.

dzimi
15-08-2011, 08:57
Cytat Napisał ghostpl
mam oplaconego direct admina do konca lutego 2012, ale co z tego jak na moim ngixie nie zadziala...
jak to nie zadziała jak zadziała ? :>

no4b
14-08-2011, 18:23
Nie znamy Twojej obecnej konfiguracji, nie mamy nawet wiedzy jaki serwer pocztowy posiadasz. Poza tym to nie jest miejsce na takie pytanie. Zadaj je w odpowiednim dziale.

ghostpl
14-08-2011, 15:27
mam oplaconego direct admina do konca lutego 2012, ale co z tego jak na moim ngixie nie zadziala...

Ponawiam prosbe bo zaczyna sie offtop

furek
14-08-2011, 11:36
Kup sobie panel taki, albo zainstaluj darmowy np; ISCP polecam fajny i dobry.

ghostpl
14-08-2011, 10:08
Cytat Napisał Pienio69
Posiadasz jakiś panel administracyjny ? Np. DirectAdmin , CPanel , jeśli tak,to tam masz coś takiego jak przekierowanie maili (forward).
Niestety już nie, z tąd moja bezradność, ale dokładnie o takie przekierowanie (forward) mi chodzi), wcześniej z tego korzystałem.

Cytat Napisał sojeft
Chciałeś wnerwić gościa ghostpl? Czytałeś cały wątek?
udało mu się;s

sojeft
14-08-2011, 09:23
Cytat Napisał Pienio69
Posiadasz jakiś panel administracyjny ? Np. DirectAdmin , CPanel , jeśli tak,to tam masz coś takiego jak przekierowanie maili (forward).
Chciałeś wnerwić gościa ghostpl? Czytałeś cały wątek?

Pienio69
14-08-2011, 03:37
Cytat Napisał ghostpl
Czy mogłby ktoś poradzić mi jak i gdzie skonfigurować alias by maile z

admin@mojadomena.pl byly wysylane na gmail.com ?

byłbym Wam baaardzo wdzięczny.

ghostpl
14-08-2011, 00:13
Czy mogłby ktoś poradzić mi jak i gdzie skonfigurować alias by maile z

admin@mojadomena.pl byly wysylane na gmail.com ?

byłbym Wam baaardzo wdzięczny.

sojeft
03-08-2011, 23:46
Cytat Napisał ghostpl
WMP systematycznie stara się pomoc wszystko odbudować, moje 2 główne problemy na ten moment to brak mozliwosci zarzadzania dedykiem jakie dawal mi direct admina oraz brak przekierowań z maila
admin@domena.pl na gmail ktore uwczesnie rowniez byly skonfigurowane przez direct admina
Pomóc? Raczej naprawić to co zepsuł. Ja bym to nazwal obowiązkiem

ghostpl
03-08-2011, 14:40
WMP systematycznie stara się pomoc wszystko odbudować, moje 2 główne problemy na ten moment to brak mozliwosci zarzadzania dedykiem jakie dawal mi direct admina oraz brak przekierowań z maila
admin@domena.pl na gmail ktore uwczesnie rowniez byly skonfigurowane przez direct admina

sojeft
03-08-2011, 00:30
Cytat Napisał WMP
A co jest głównym zadaniem masyzny? Szybkie i stabilne działanie strony czy posiadanie panelu?
A może szybkie i możliwie tanie generowanie zysku właścicielowi/najemcy maszyny? Tanie oznacza np. że sam może sobie wyklikać jakieś proste rzeczy w panelu via www (np. DirectAdmin) zaoszczędzając tym samym na etatowym adminie. Pozbycie najemcy maszyny takiej możliwości oznacza dla niego realną stratę w postaci pieniędzy. Mało tego taką stratę doskonale może wyliczyć i gdzieś potem starać się*o odzyskanie tych pieniędzy. Może również np. starać się wykazać straty z tytułu niedopełnienia jakiś tam obowiązków przez co niepotrzebnie awaria trwała dłużej? Że nie wspomnę o tym, że np. w przyszłości wszystkie strony jakie będzie uruchamiał na serwerze musi przetestować/dostosować do funkcjonowania na nginx (np. .htaccess, regułki mod_rewrite itp). Zakładając, że pan ghostpl nie zna się na wyrażeniach regularnych obstawiam, że będzie musiał znowu komuś zapłacić za przepisanie mod_rewrite do nginx'owych regułek. I tak dla każdej strony. Dodatkowo prawdopodobnie nie będzie potrafił samodzielnie uruchomić strony na nginx (edycja konfigów) skoro potrzebował poprzednim razem do tego DA. Znowu będzie musiał za to zapłacić lub nauczyć się tego (zamiast np. leżeć pod drzewkiem i wymyśleć super pomysł na biznes). Niestety panie WMP do bycia adminem jeszcze masz daleką stronę. Pozdrawiam

sojeft
03-08-2011, 00:21
Tak się*składa, że prowadziłem krótką korespondencję*z ghostpl via komunikator (dość równy gość) i wspominałem, że WMP spieprzył sprawę jednak polecił mi ghostpl żebym go nie denerwował. Jednak widzę, że szanowni koledzy admini nie przebierają w słowach Ja się*uczepiłem tylko jednej rzeczy, o której mi wiadomo, że pan WMP nie zrobił (i nawet nie wiedział, że była do zrobienia!) a tu widzę więcej "kfiatkuf" No cóż... życie

bakai
02-08-2011, 20:13
Cytat Napisał WMP
dlaczego? Problem był taki że forum padało przy dużym obciążeniu, teraz już nie pada. A o tym że był DirectAdmin dowiedziałem się o wiele poźniej...
Gratuluję profesjonalizmu!!! Bez komentarza...

ghostpl
31-07-2011, 18:56
Cytat Napisał hdmagic
Jasne, że sie da. Jesli nie sa usuniete pliki konfiguracyjne domen to wszystko sie da odzyskac i zrobic da na ngixie
niestety skasowane zostalo wszystko procz var/lib/mysql

WMP
31-07-2011, 17:56
Jemu nie chodzi o domeny (które przneiosłem i działają na ngixie), tylko o postawienie DA czego ja się nie podejmuję.

hdmagic
31-07-2011, 17:52
Jasne, że sie da. Jesli nie sa usuniete pliki konfiguracyjne domen to wszystko sie da odzyskac i zrobic da na ngixie

ghostpl
31-07-2011, 17:21
Cytat Napisał hdmagic
Jesli dobrze rozumie, WMP wcisnal nginx, rozpieprzajac DA. Gratuluje.

Nijak nie da sie tego nazwać pomocą.

da się coś zrobić z tym direct adminem ? w gruncie zapłciłem za niego kilkaset złotych dla ovh ( za licencje).

Hostingi i maile które miałem niestety przepadły, jednak odbudowałbym to od zera o ile DA zacznie działać, niestety sam zadnych kopi nie mam to co najwazniejsze kopiowal wmp.

Fakt faktem że serwer póki co jest stabilniejszy (przynajmniej na razie nic się nie dzieje), jednak teraz nie mogę kompletnie nic zrobić, nawet najprostszych rzeczy typu dodanie domeny =/

hdmagic
31-07-2011, 15:05
Załamujesz mnie.
Zniszczyles DA i tyle.
Na serwerze może być wiele stron i innych serwisów, które wymagają obsługi. Po to właśnie jest DA, które ty rozwaliłeś przez swój brak umiejetności i działanie jak słoń w składzie porcelany.

Idac twoim tokiem rozumowania, to jak drzwi w samochodzie sie ciężko zamykają, ty je zaspawasz. Przecież zadaniem samochodu jest jechanie a że nie ma jak wsiąść to już nieważne.
Żałosne.

WMP
31-07-2011, 14:51
A co jest głównym zadaniem masyzny? Szybkie i stabilne działanie strony czy posiadanie panelu?

hdmagic
31-07-2011, 14:25
To wchodzisz na maszyne i nie sprawdzasz co jest na niej, czy jest jakis panel itp.
To co zrobiłeś to destrukcja a nie naprawa i nie ma znaczenia fakt, ze "teraz działa".

WMP
31-07-2011, 14:12
dlaczego? Problem był taki że forum padało przy dużym obciążeniu, teraz już nie pada. A o tym że był DirectAdmin dowiedziałem się o wiele poźniej...

hdmagic
31-07-2011, 13:32
Jesli dobrze rozumie, WMP wcisnal nginx, rozpieprzajac DA. Gratuluje.

Nijak nie da sie tego nazwać pomocą.

ghostpl
31-07-2011, 10:06
tyle tylko po zmianie systemu przepadł direct admin przez co nie mogę praktycznie nic zrobić na serwerze, gdyż nie znam się na ssh na tyle by moc dzielić hosting, ustawiac aliasy na mailach, dodawać domeny z poziomu DA, dodawać z jego poziomu bazy, moc robić backupy a nie majstrować ręcznie w jakiś plikach.

Czy jest możliwość instalacji DA na tym systemie?

WMP
30-07-2011, 14:23
Na serwerze był apache z php po fcgi. Znalażło się paru gości, którzy na raz wchodzili na stronę kilka razy na sekundę. Czas wykonywania sytrony przez php był większy niż czas pomiędzy nowymi requestami, co doprowadziło do wygłodzenia procesów. Tych paru gość zbanowałem, wysłalismy OVH logi, a oprócz tego postawiłem nginxa który bardzo dobrze sobie z tym radzi.

ghostpl
30-07-2011, 14:00
@temat

Bardzo dziękuje WMP za pomoc którą zaoferował.

Cytat Napisał BlackAngel
Nie wiem czy to ważne ale ogólnie ovh ma problem z szafami/serwerami, drastycznie rośnie temperatura a co za tym idzei sam wiesz
moze ja sie nie znam ale to chyba nie jest przyczyną bo gdy wyłącze moją domene to obciązenie spada do 1-3% cpu 1-3% ram

andriu-m
29-07-2011, 22:08
moze i ja sie na tym tak nie znam jak niektorzy ale po tym obrazku
http://screenshooter.net/6214427/jwlnxdv
widac ze jakas aplikacja zuzywa cala pamiec ram, a gdy skoncy sie ram zacznie korzystac ze swapu a gdy skonczy sie swap serwer sie zawiesi

BlackAngel
29-07-2011, 20:57
Nie wiem czy to ważne ale ogólnie ovh ma problem z szafami/serwerami, drastycznie rośnie temperatura a co za tym idzei sam wiesz

ghostpl
28-07-2011, 11:44
dzieki wlasnie takiego dzialu szukalem, zglosze post by przeniosl go jakis moderator.

@sorki za dubla, sądziłem że złączy posty.

co do tematu to dedyk właśnie padł po raz kolejny

podnioslo sie obciazenie
http://screenshooter.net/6214427/tgwlbox

i zwiecha...
http://screenshooter.net/6214427/jwlnxdv

ghostpl
28-07-2011, 11:43
delete

no4b
28-07-2011, 11:37
http://forum.ovh.pl/forumdisplay.php?f=50

WMP
28-07-2011, 11:21
Mógłbym rzucic okiem w okolicach godziny 16, rzucanie okiem za darmo, małe poprawki za darmo, większe za pieniążki.

ghostpl
28-07-2011, 10:51
Witam serdecznie,
posiadam dedyka z oferty kimsufi Q1-T
od 2 dni serwer sie wiesza (obciazenie cały czas jest wysokie) rzedu 30-45% cpu/ram i co sekunde skacze spada (normalnie strony zżerały max 15%cpu/ram) gdy osiagnie powyzej 70% to serwer się zawiesza (ftp,ssh nie odpowiada) i musze go recznie resetowac w menadzerze ovh. Obciazenie jest spowodowane przez jeden z serwisow który posiadam, gdy go wyłącze (zmieniajac nazwe katalogu) cpu/ram spada do 0-5%.
Obstawiam ze wina leży albo po stronie jakiegoś skryptu który generuje mase zapytań albo jakiegoś ataku? nie mam zbyt dużej wiedzy w konfiguracji dlatego zdaje się na Was Panowie.

Będę wdzięczny jeśli jakiś forumowy wyjadacz, byłby w stanie zajrzeć "od środka" i wyszukać usterkę. Byłbym równiez wdzięczny za podanie orientacyjnej ceny za pomoc w naprawie gdyz nie posiadam zbyt duzych funduszy, a serwis zarabia wylacznie na dedyka.

http://screenshooter.net/6214427/upxhkbq
dziś serwer jeszcze nie ma krytycznego obciązenia, jednakże serwis zżerał maksymalnie 15% cpu/ramu gdy wyłącznie portale były odpalone, teraz ta bariera jest przełamana i będzie ciągle rosnąć aż znow się zwiesi.

ps.
ruch na stronie znacząco nie zwiększył się, jest praktycznie taki sam od 2 lat.
Co prawda od 2 dni w serwisie rejestruje mi się masa botów (nie wiem czy to przypadek czy zbieg okoliczności), wprowadziłem dodatkową wtyczkę do weryfikacji by temu zapobiec, zoabczymy czy coś da.

ps2

serwer bazuje na systemie CentOS