We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Strona chronicznie 'dręczona'

Pienio69
11-08-2011, 19:36
Przeskanuj swój komputer dokładnie antywirusem...

petersburg
29-07-2011, 09:07
Niestety mimo nastawienia chmodów w ten sposób i ww. w mym poście 'środków ostrożności' już teraz na koncie pojawiły się pliki takie jak:
authors, combustion, pit.pl, transmissions.pl,
a w folderze www:
gaping.pl (plik PL), recycled, sunbonnet, triangle.pl (plik PL).

Wszystkie one mają po 0 KB, ale jak pamiętam z przeszłości jest to początek praktycznego przejęcia strony. Usuwać teo typu plików ręcznie co tydzień szkoda czasu. Czy nie możecie zrestartować w jakiś sposób tej strony albo zobaczyć od środka, o co w tym wszystkim chodzi?

Mam jeszcze jedną stronę i jakby mirror tej, którą mam na ovh.org (http://sankt-petersburg.scienceontheweb.net) i NIGDY nie miałem czegoś takiego. Nie chcę się wynosić z ovh, bo chyba oczywiste, że bardzo mi się podoba, poza tym strona ma sporo podlinkowań pod tym adresem.

hdmagic
25-07-2011, 23:45
katalogi 755
pliki 644

petersburg
25-07-2011, 23:30
Witam. Mam stronę:
http://petersburg.ovh.org
Dziś ją całkowicie przekształciłem. Jeszcze 3-4 lata temu miała kilkadziesiąt wejść dziennie, czasem nawet ponad 100. Zrobiłem ją niekomercyjnie.

Problem jest taki: od 2-3 lat strona (i ja z nią ) jest dosłownie dręczona przez jakąś kanadyjską farmaceutykę itp. Dodawane były ciągle na serwer jakieś NIEMOJE pliki. Miała trojana. Była także zamieniona w odnośnik do kanadyjskiej apteki. Kilkukrotnie robiłem reset strony (czyszczenie htacess, całej zawartości na mym koncie, skanowanie antywirusem, zmieniłem TotalCommander na FileZilla, przeskanowałem komputer czym się da). Po czym po tygodniu-trzech tygodniach znowu wszystko zamieniało się w bardak. Dziś przesłałem na serwer nową 'odsłonę' mojej stronki. Wszystko jest nowe, łącznie z kodem. Serwer cały przedtem oczyściłem, więc wszystko na nowo wgrałem. Czy ktoś dobry z ovh.org mógłby zobaczyć to moje konto od środka? Co tam jest nie tak? Prosiłem trzy razy na różnych forach, ale nic te porady nie dawały. Mogę zapłacić za skuteczną pomoc.

Czytałem, że jeśli moja strona nie uwzględnia żadnej działalności użytkownika (choć myślałem w przyszłości o 'komentatorze'), to chmody dla bezpieczeństwa powinny być ustalone jako 644. Wszedłem w każdy folder i każdy pliczek html (prócz tych 'najgłębszych) i zaznaczyłem 644 (nie wiem, czy wystarczy, gdy dam 644 dla całego folderu www, bez wchodzenia do praw dostępu dla index.html itd.). Jednak po nastawieniu na 644 nie działa strona. Nie otwiera się. Wszedłem ponownie, dałem 755 i wszystko działa.

Będę wdzięczny.
Z pozdrowieniami.