We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Linux

microcom
11-02-2006, 21:36
według mnie musisz sobie ściągnąć kilka distro i sam sprubowaćkażdy w końcu ma swojego ulubionego, a co do beosa to kiedyś miałem 5 minut zainstalowany na dysku za bardzo mi się nie spodobał a jak ktoś chce hardcorowy system to polecam solarisa sparka.
pozdro.

kilof
11-02-2006, 21:23
radziłbym zasięgnąć redakcji komputer świat EKSPERT rady od ekspertów - 14-letnich dzieciaczków instalujacych freebsd bez zadnych przeszkod, programujacych w php, c++, ada, python, innych i NIE kupujących takich k***a mać tałatajstw jakim jest komputer świat EKSPERT.

udupić, a nie za autorytet brać :]

sosnix
11-02-2006, 15:42
W komputer swait Ekspert pisali ze jest trudno zainstalowac.

Einzeinbleth
11-02-2006, 13:28
Pierd.... kotka za pomoca mlotka. Sam sprawdz to bedziesz wiedzial. Gdzie sie dowiedziales ze baardzo trudna? Od znajomego co pewnie na oczy systemu nie widzial? Instalacja jest tekstowa, od razu mowie, ale wystarczy umiec czytac i nie bedzie zadnych problemow. Poza tym jest WZOROWY manual na stronie freebsd. Mi sie wlasnie sciaga (200 mb juz mam, jeszcze 400 jednej plyty i ok 650 drugiej). Jak nie mozesz sciagac to widzialem kiedys w empiku gazete gdzie byl freebsd (4 plyty - 2cd binarki i 2cd zrodla/dodatkowe pakiety zdaje sie) na pewno byl tez opis instalacji.

Btw nie polecam beos (dzis sprawdzilem), niby bardzo dobry do multimedii i banalna instalacja (w windowsie jak zwykly program) ale jest ... dziwny. Konsola zamiast sie przewijac gdy sie caly ekran zajmie poleceniami to ona hmm... kursor sie przenosi do gory. A ekran sie nie czysci, tylko ta jedna linijka. Gdy sie ja skonczy to przenosi linijke nizej. Zamotane toto.

sosnix
11-02-2006, 11:09
A co myslicie o FREEBSD. POdobno baaaaaaaaaaardzi trudny system w instalacji.

kilof
11-02-2006, 11:01
Cytat Napisał microcom
Zgadza się spowalnia ale ja aż tak tego nie odczuwam, zapomniałem powiedzieć że jest taka nowa dystrybucja która jest podobna do win XP ale niepamiętam jak się nazywa ale w google napewno znajdzie.
pewnie domyslnie jakas tapetka xpekowa i themes w kde/gnome wzorowany na XP.
Nic specjalnego by całe distro ściągać, można to sobie zrobić na swoim :>
wiem, bo sie bawilem w udawanie windowsa, co lepsze, znajomi sie nabrali i obslugowali komputer, jak kazdy inny

jest jeszcze reactOS, ktory tworzy sobie srodowisko windowsowe do odpalania programow win (lepiej niz wine podobno), ale nie jest to produkt dopracowany :]

Einzeinbleth
11-02-2006, 09:45
Imho slackware lub freebsd. Oba banalne w obsludze (nie uzywam hardcorowych systemow typu ubuntu czy mandrake - tam sie trzeba niezle nameczyc zeby cos zdzialac) a do slacka praktycznie nic nie trzeba doinstalowac. Spowolnienia nawet na kompie 300 mhz i 128 ram przy uzywaniu xfce - nie odczulem (apacz + mysql + php -> standard)
Napisze wrazenia jak sie sciagnie freebsd i beos - ciekawe ...

microcom
11-02-2006, 04:12
Zgadza się spowalnia ale ja aż tak tego nie odczuwam, zapomniałem powiedzieć że jest taka nowa dystrybucja która jest podobna do win XP ale niepamiętam jak się nazywa ale w google napewno znajdzie.

kilof
10-02-2006, 22:08
uzywam debiana, ubuntu i slacka
ubuntu badz debiana jako desktop, slacka na sczytniejsze cele jak wychodze z domu i serwer zostawiam odpalony. nie lubię miec wszystkiego na raz bo mam fobię, że serwer w desktopie spowalnia.

microcom
10-02-2006, 09:37
ja mam redhata,mandraka, nową mandrive i susi ale urzywam redhata enterprises 4.0 AS jest najlepszy do serwerów w końcu to wersja enterprises, ale jeżeli zależy ci na bajerach to wybierz coś z nowszym jądrem, nową wersją KDE i tak dalej, tylko nie dawaj póxniej wątków jak to obsłużyć lub że ci system nie sartuje bo chciałeś jajko uaktualnić.
Pozdro.

sosnix
03-02-2006, 08:18
gl & hf :]
Za baedzo nie rozumiem

pawel
02-02-2006, 21:59
gl & hf :]

sosnix
02-02-2006, 21:11
Biore Slackware

AVE

supermegazord
02-02-2006, 13:23
jak ma być do serwera to pld może się sprawdzić polska dystrybucja ale jak pisał poprzednik cieżko powiedziec która jest najlepsza wszystko zalezy od tego do czego ma służyc

PawelGIX
02-02-2006, 13:19
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy linux
Wybierzesz taki, który ci się spodoba. Zajrzyj tu http://www.jakilinux.org/

Ja osobiście polecam ci slackware, albo Gentoo (trudny w instalacji).

sosnix
02-02-2006, 12:12
Hmm... Mam pytanie jaki linux jest najlpeszy do serverow i inetrnetu a zarazem dla poczatkujacych???